adcov.com

Leki, które powodują zaćmy

Leki, które powodują zaćmy

Wprowadzenie

Twoje oczy są składa się z wielu części, z których jedna jest obiektyw. W zdrowym oku soczewka jest jasne, co pozwala bez przeszkód wizji; Jednak, obiektyw może być zablokowane i się słabe. Więcej zachmurzenie obiektyw się, bliżej poszczególne działania w kierunku pełnej ślepoty. Jest to przypadek z zaćmą. Zaćma mogą tworzyć z różnych powodów, ale jest jedną z najczęstszych przyczyn stosowanie niektórych leków.

Kortykosteroidy

Kortykosteroidy są wspólne leki stosowane w stanach takich jak astma i zapalenie stawów. Lek ten jest stosowany w leczeniu obrzęku tkanek w organizmie. Według badania opublikowanego w listopadzie 1997 New England Journal of Medicine, zarówno kortykosteroidów wziewnych i systemowych są wysokie czynniki ryzyka rozwoju zarówno tylną podtorebkowe i zaćmy jądrowej.

Deferoksamina Mesylan

Zgodnie z National Institutes of Health, mezylan deferoksaminy może również przyczyniać się do powstawania zaćmy. Mezylan deferoksaminy to lek stosuje się jako środek chelatujący żelazo. Środki chelatujące żelazo stosuje się w celu usunięcia nadmiaru żelaza z krwi, aby zapobiec uszkodzeniu ciała. Niestety, deferoksamina mesylanowa może również pomóc zapewnić odpowiednie warunki do utworzenia na zaćmę na soczewkach oczu.

Birth Control

Niektóre rodzaje kombinacji hormonalnych środków antykoncepcyjnych może również zwiększać ryzyko rozwoju zaćmy oczu. Kombinowane hormonalne środki antykoncepcyjne (takie jak Nuvaring lub OrthoEvra) mają potencjał, aby powodować działania niepożądane, w tym rozwój zaćmy. Jednak ten efekt uboczny jest rzadkie, a dalsze badania muszą być wykonane w celu określenia poziomu ryzyka dla zaćmy przy użyciu tych produktów antykoncepcyjnych.