adcov.com

Leki, które powodują metaliczny smak w ustach

Istnieje kilka powodów, dla osób, które mogą zaobserwować metaliczny smak w ustach. Czasem zakażenie zębów lub błony śluzowej bakterie w jamie ustnej są przyczyną. Niektóre leki również mogą przynieść w tym dziwnym efektem ubocznym. To jest zawsze ważne, aby zrozumieć wszystkie skutki uboczne każdego leku, które zażywasz, aby wiedzieć, czy należy skontaktować się z lekarzem o swoich konkretnych recept.

Zaburzenia smaku

Termin medyczny dla zmiany smaku to zaburzenia smaku. Leki często wprowadzają na zaburzenia smaku, zmieniając sposób, w jaki ciało wykrywa potrawy, nadając jej gorzki, słony lub metaliczny smak. Ten przykry efekt uboczny jest powszechne wśród starszych pacjentów, jak często brać kilka leków. Gdy lek jest wycofany, te odczucia smakowe zazwyczaj zniknie.

Antybiotyki

Antybiotyki są często przyczyną metalicznego smaku. Następujące antybiotyki czasami powodować metaliczny posmak: ampicylinę, członek grupy penicylin i leczenia typowych bakterii powodujących zakażenia, takie jak zakażenia pęcherza moczowego i zapalenie ucha; tetracykliny leczy infekcje i aktów do kontroli trądzik; i bleomycyna lek wstrzykiwany jest stosowany w chemioterapii. Cefamandol, zabija bakterie i zapobiega ich wzrost, a lewofloksacyna leczy infekcje i jest używany po ekspozycji wąglika. Linkomycyny służy do poważnych infekcji i prac uniemożliwiając produkcję białka potrzebne pewne bakterie.

Leki ciśnienie krwi

Jako główny segment ze starzeniem się populacji, recepty i ciśnienia tętniczego krwi cieńsze leków staje się coraz bardziej powszechne. Inhibitory ACE, takie jak kaptopryl i enalapryl są w tej grupie leków. ACE oznacza enzymu konwersji angiotensyny. Kaptopril i enalapril są zarówno stosowane w leczeniu zastoinowej niewydolności serca, wysokie ciśnienie krwi i poprawić szanse na przeżycie ataku serca. Diltiazem jest blokerem kanału leki stosowane do spowolnienia rytmu serca oraz w leczeniu dławicy piersiowej i wysokie ciśnienie krwi. Wszystkie te znane są w celu wytworzenia efektu ubocznego smak metaliczny.

Tarczycy i moczopędne

Niektóre leki tarczycy produkować również metaliczny smak. Karbimazol to lek stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz zapalenie tarczycy. Metimazol jest również przewidziany dla nadczynność tarczycy kawałków lub w przygotowaniu do operacji tarczycy. Amilorydu jest diuretykiem, który jest często przepisywany przywrócić stężenie potasu ograniczając ile sodu organizm wchłania. Amioloride powoduje również jedzenie mieć metaliczny posmak.

Rozluźniające mięśnie

Kilka rozluźniające mięśnie mogą wpływać na smak żywności lub wytwarzać resztkową metaliczny smak. Baklofen jest przepisywany na skurcze mięśni często spowodowane przez stwardnienie rozsiane. Innym zwiotczające mięśnie w tym samym skutkiem ubocznym jest chlormezanone, uspokajające i rozluźniające mięśnie.