adcov.com

Leki i zabiegi na HPV

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, co najmniej 50 procent aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn jakąś formę umowy HPV narządów płciowych w trakcie ich eksploatacji. Istnieje prawie 100 typów wirusa HPV. U kobiet, HPV mogą powodować raka szyjki macicy lub brodawki. Wczesne rozpoznanie jest niezbędna w leczeniu infekcji. Chociaż nie ma lekarstwa na HPV, istnieją sposoby, aby leczyć swoje dolegliwości.

Objawy

Objawy wirusa HPV obejmują brodawki narządów płciowych, wstępnie złośliwe narządów płciowych, raka szyjki macicy, guzów i uszkodzeń jamy ustnej lub górnych dróg oddechowych. Formy wysokiego ryzyka HPV mogą powodować raka szyjki macicy u kobiet, oraz form niskiego ryzyka mogą powodować brodawki. Brodawki mogą pojawić się w odbytu, prącia, sromu i pochwy.

Przyczyny

Wirus HPV jest przenoszony przez kontakt skóra do skóry. To może wprowadzić swoje ciało przez otwarte cięcia lub ścieranie. Zakażenia związane z brodawki narządów płciowych są przenoszone drogą płciową, seksu analnego lub skóra do skóry kontaktu w regionie narządów.

Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest najbardziej leczyć, gdy diagnozuje się wcześniej, i dlatego regularne badania cytologiczne są tak istotne. Test można zidentyfikować nieprawidłowych komórek na wczesnym etapie. Pewne terapie stosowane w celu zapobiegania nieprawidłowych komórek w szyjce z coraz złośliwe. Lekarze mogą korzystać z terapii laserowej lub kriochirurgii, gdzie tkanki dotknięte jest spalony lub mrożone off. Leczenie LEEP (procedura wycięcie pętli elektrochirurgiczny) usuwa tkankę za pomocą gorącego pętli drutu. Biopsji stożka, przy czym niektóre z tkanki usuwa się do analizy mikroskopowej, jest czasami zalecane. Jeśli infekcja nie postępuje z rakiem szyjki macicy, promieniowanie, chemioterapia i operacji usuwania organów płciowych mogą być podejmowane.

Brodawki

Brodawki narządów płciowych może być spalona lub zamrożone off. Mogą być również odcięte. W niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny może być konieczne usunięcie brodawki. Brodawki mogą także zniknąć na własną rękę, bez żadnego leczenia.

Zapobieganie

Szczepionka Gardasil, teraz może chronić kobiety przed czterema typami wirusa HPV. Są to najczęściej szczepy wywołujące raka szyjki macicy oraz brodawek narządów płciowych. Zalecany jest do dziewcząt w wieku od 11 lat i do 26. Jest to jednak skuteczne tylko u kobiet i dziewcząt, którzy jeszcze nie zostali zarażeni wirusem HPV.

Ludzie mogą również chronić się przed wirusem przez praktykujących wstrzemięźliwość seksualną lub monogamii. Prezerwatywy oferują ograniczoną ochronę przed zakażeniami HPV, jak również.