adcov.com

Lekarstwem na Lips Niemowlęta pęknięty

Pęknięty lub popękanej skóry na ustach może być częstym zjawiskiem u niemowląt. Niemowlęta są narażone na tę chorobę, gdy istnieje zmiana w pogodzie. Popękane lub pęknięć skóry może się również zdarzyć, gdy istnieje niedobór niektórych witamin w organizmie, w wyniku odwodnienia związku z pewnymi lekami lub alergenów, lub kiedy niemowlę ma problemy z oddychaniem lub bezdech senny, które wymaga od niego oddychać usta.

Sposobów leczenia

Traktując to stosunkowo nieskomplikowany stan u niemowląt jest wyzwaniem. Jest to szczególnie ważne w środkach w formie lokalnych zastosowaniach, od niemowląt podatne są na lizanie warg, dzięki czemu zastosowanie miejscowych środków mniej skuteczne, a nawet niebezpieczne w czasie. Wskutek zagrożeń związanych z młode niemowlęta lizanie warg, stosowanie leczenia miejscowego, takich jak Chapstick może nie być wskazane. Zwykły unflavored balsam do ust stosowany w nocy po dziecko śpi i nie narażonym na lizanie może być wskazane, pod kierunkiem swojego pediatry, ale generalnie inne metody powinny być sądzony pierwszym, które nie wiążą się z ryzykiem przypadkowego połknięcia. Jeden z tych środków polega utrzymując niemowląt nawilżona, co oznacza, że ​​albo dziecko sześć miesięcy, lub starsze, upewniając się, że niemowlę pije wystarczającej ilości wody.

Zapobiegania spierzchnięte usta

Istnieje kilka innych przydatnych kroki podjąć, aby zaradzić popękane usta, takie jak pokrycie warg dziecka, zwłaszcza w okresie zimowym. Może to zapobiec wiatr z dmuchanie na usta i ich pękaniu. Możesz również pokryć niemowlęta usta, kiedy jesteś na słońcu, stosując lekki szalik lub inny element, aby uniknąć oparzenia. Inny pomysł utrzymywania wilgoci w ustach jest do mycia ust dziecka z zimną wodą, co najmniej 10 do 20 razy dziennie w ciągu 30 sekund za każdym razem. Gdy dziecko zasypia, wazelina mogą być stosowane jako szybko schnie. Kiedy stosować w nocy, dziecko nie będzie miało szansę ją lizać. Możesz także użyć osuszacza w miejscu, w którym niemowlę śpi lub spędza większość czasu w celu zaradzenia spierzchnięte i popękane usta.

Leki naturalne

Możesz być także w stanie leczyć spierzchnięte i popękane usta poprzez uzupełnienie diety dziecka z witaminą E lub nagietka, które to mogą być podawane doustnie. Inne przydatne dodatki obejmują stosowanie rumianku lub stosowanie surowego ogórka. Mogą one mieć efekt chłodzący w ustach.