adcov.com

LEEP Side Effects

Procedura LEEP lub procedura wycięcie pętlą elektrochirurgiczną, służy do usuwania nieprawidłowych komórek z szyjki macicy do badania i leczenia ewentualnych przypadków raka szyjki macicy. Mimo jego skuteczności, procedury LEEP stanowić zagrożenie dla działania uboczne u niektórych pacjentów.

Częste działania niepożądane

Po procedurze LEEP, jest prawdopodobne, aby zauważyć zielono-żółte upławy spowodowanego przez substancję używanego do produkcji nieprawidłowych komórek w szyjce macicy widoczne w trakcie procedury. Jest również prostopadle do opracowania krwawień z pochwy i skurcze według Cleveland Clinic.

Rozwiązania

Aby złagodzić skurcze związane z procedurami LEEP, jest na ogół bezpieczne wziąć paracetamol lub ibuprofen, raporty Cleveland Clinic.

Rama czasowa

Krwawienie i skurcze spowodowane procedurami LEEP zwykle trwa jeden do trzech tygodni.

Zagrożenia

Rzadko, procedury LEEP spowodować zwężenie szyjki macicy, co powoduje trudności z poczęciem lub zmian w menstruacji. Procedury LEEP nieznacznie zwiększyć ryzyko urodzenia martwego dziecka lub o dostarczanie niską wagą urodzeniową dziecka, zgodnie z American College Położnictwa i Ginekologii.

Rozważania

Nie używaj tamponów przez cztery tygodnie po zabiegu LEEP i powstrzymać się od współżycia seksualnego w tym okresie, ostrzega Cleveland Clinic, jak wstawianie czegokolwiek do pochwy może spowodować uszkodzenie szyjki macicy.