adcov.com

Leczy za miękkie szkliwo

Leczy za miękkie szkliwo


Zęby zwykle stają się miękkie z powodu zaburzeń szkliwa. Szkliwo jest zewnętrzną warstwą zęba. Ponieważ szkliwa jest zazwyczaj utwardzana przez to przyczynia się do ochrony zębów przed próchnicą przez długie okresy czasu. Istnieje wiele różnych metod leczenia i środków zapobiegawczych, aby rozważyć, czy szkliwo na zębach staje się zbyt miękki.

Dieta

Dobre leczenie obejmuje prognozowanie i zapobieganie. Uniknąć lub co gorsza swoje miękkie szkliwo przez powstrzymanie się od nadmiernego cukru, a zwłaszcza od napojów bezalkoholowych. Jeśli przestaniesz je pić, to może przejść długą drogę do zapewnienia, że ​​emalia pozostaje silny i zdrowy. Przez ograniczania ilości sody można pić, twój może nawet wzmocnić szkliwo ponownie w okresie czasu. To samo można powiedzieć o cokolwiek z dużych ilości cukru. Najważniejsze jest to, że im bardziej zmniejszyć zużycie cukru, lepiej zębów będzie, ponieważ szkliwo pozostanie silny. Tym samym, należy spróbować zwiększyć ilość mleka pić, ponieważ wapń jest dobre dla utrzymania zdrowe zęby a szkliwo nietknięte.

Fluorek i zabiegi dentystyczne

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, aby leczenia utraty szkliwa jest regularnie odwiedzać dentystę. Zabiegi dla uszkodzonego szkliwa różnią się znacznie w zależności od stopnia uszkodzenia zębów. Jeśli uszkodzenie jest umiarkowana, zwykle używają dentyści fluorek lakiery na uszkodzonych zębów, aby pomóc naturalnie przywrócić szkliwa. Jeśli uszkodzenie szkliwa jest ciężka, jednak zabiegi kosmetyczne naprawczej są najlepszym sposobem, aby przejść. To może oznaczać wszystko, od klejenia do zębów, korony porcelanowe licówki stomatologiczne, a nawet całkowitej rekonstrukcji usta w najgorszych przypadkach. Przed skomplikowanych zabiegów, takich jak te, jednak stomatolog musi patrzeć na zęby i oceny poziomu uszkodzenia szkliwa.

Fluorek Płukania

Kiedy już miał leczone zęby, ważne jest, aby utrzymać swoje szkliwo, więc nie skończyć w fotelu dentystycznym ponownie. Fluorek płukania są idealne do leczenia miękkie szkliwo na bieżąco. Fluor zasadniczo działa w taki sam sposób, jak robi wapnia - można przejść długą drogę do utrzymania zdrowe zęby i przywracania uszkodzonego szkliwa po prostu płukania jamy ustnej z fluorem dwa razy dziennie.