adcov.com

Leczy objawów suchego oka

Suchość oczu może być więcej niż swędzenie uciążliwości, mogą stanowić poważny problem, zwłaszcza dla tych, którzy cierpią z powodu przewlekłych suche oczy. Do leczenia suchego oka, zależy od wielu czynników.

Przyczyny

Według American Optometric Association (AOA), suchość oczu może być spowodowane być spowodowane przez leki, choroby, starzenia i środowiska. Soczewki kontaktowe i operacje oka mogą także powodować suchość oczu, podobnie jak patrząc na komputerze lub innym ekranu.

Objawy

Objawy to swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i nawet podlewania. W ciężkich przypadkach, suche oko może spowodować problemy z widzeniem.

Przewlekłe suchego oka

Według Fokus Allergan na miejscu suchego oka, bez leczenia przewlekłego suchego oka może powodować blizny, zakażenia oczu oraz problemy z widzeniem.

Osób noszących soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe mogą czasami przyczynia się do suchych oczu. Jeśli wystąpi suchość oczu, lekarz może zalecić podając oczy odpocząć. Czasami, okulary muszą być noszony przez kilka dni, tygodni lub nawet miesięcy, w czasie, w przypadku suchych oczu i mocno zarysowany rogówki.

Zabiegi

Tymczasowych warunkach suchego oka, over-the-counter kropli często pomaga, jak suchego oka do stosowania żelu na noc. Według AOA, są również specjalne krople opracowane dla osób noszących soczewki kontaktowe; osoby cierpiące na przewlekłe suchego oka mają możliwość krople na receptę i zabiegów w gabinecie powieki.