adcov.com

Leczy dla nieżytu nosa

Leczy dla nieżytu nosa


Według American College of Allergy, Asthma & Immunology (ACAAI) strony internetowej, ponad 40 milionów ludzi cierpi na alergie, które mogą powodować katar. Zapalenie błony śluzowej nosa jest zawsze związane z alergia, zapalenie błony śluzowej nosa, ale na ogół charakteryzują się przewlekłym wyciek z nosa, kichanie i trwałe katar powodu zatoru. Chociaż nie jest specyficzny dla nieżytu nosa dostępne lekarstwa, istnieje kilka rzeczy, poszkodowany może zrobić lub podjąć, aby złagodzić objawy, aż katar ustępuje.

Unikanie

Chociaż nie można uniknąć pyłków i zarodników pleśni całkowicie, jeśli są typowo alergiczne, spróbuj ograniczyć odkryty czasu do czasu po 10 rano w godzinach porannych. Alergicy powinni zachować ich okna i drzwi zamknięte i używaj klimatyzatora do chłodzenia domu i samochodu. Jest to także mądry, aby nie powiesić i wysuszyć ubrania na zewnątrz tak, że pyłek nie ma szans, aby przylegać do tkaniny.

Roztwory soli

Over-the-counter aerozole soli pomaga wypłukać jamę nosową i morskich pomaga cienki śluzu i ukoić podrażnione błony śluzowe nosa, według MayoClinic.com. Urządzenie nazywa neti pot można kupić w drogerii, a to kolejny system dostarczania do domowych roztworów soli.

Doustne leki zmniejszające przekrwienie i leki przeciwhistaminowe

Dostępne albo recepty lub na receptę, leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej zawierające lek, takie jak pseudoefedryna lub fenylefryny, wąskie naczynia krwionośne, a tym samym zmniejszenie zatłoczenia. Over-the-counter leki przeciwhistaminowe doustne, takie jak difenhydramina klemastyna i loratadyny, pomóc do wyschnięcia błony śluzowe zatrzymać katar. Leki te mogą mieć skutki uboczne, dlatego należy skontaktować się z lekarzem do przeciwwskazań.

Przeciwhistaminowy lub zmniejszający przekrwienie aerozole do nosa

W zależności od objawów, albo przeciwhistaminowy, spray do nosa, który został zaprojektowany w celu wyeliminowania katar lub sprayu zmniejszający przekrwienie, które ma na celu odwrócić zatorów, może być skutecznym środkiem w osiągnięciu ulgę. Zmniejszające przekrwienie aerozole do nosa nie należy stosować dłużej niż przez trzy lub cztery dni, ponieważ objawy mogą powrócić gorsze niż były przed rozpoczęciem schematu rozpylania. Te spraye są dostępne na receptę lub bez recepty.

Immunoterapia

Kiedy standardowe leki, spraye i zabiegi solankowe nie, lekarz może zalecić schemat strzałów alergii, znany również jako immunoterapia. Jak trwające objawy zapalenia błony śluzowej nosa może być wyniszczające, długotrwałe immunoterapii nie tylko lekcje lub likwiduje objawy nieżytu nosa, może pomóc organizmowi budować odporność na alergeny i może, w niektórych przypadkach całkowicie wyeliminować szczególną alergię, sugeruje strona ACAAI.