adcov.com

Leczenie Żółtaczka u niemowląt

Jeśli masz nowe dziecko, to łatwo się zaniepokojony potencjalnych problemów zdrowotnych. Żółtaczka jest częstym zjawiskiem u niemowląt. Zazwyczaj nie stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia u zdrowych dzieci, a leczenie jest skuteczne i umiarkowanie bezpieczne.

Identyfikacja

Żółtaczkę spowodowane nagromadzeniem nadmiaru bilirubiny w organizmie. Bilirubina występuje naturalnie, gdy stare krwinki czerwone są podzielone. Jest ona przekazywana przez wątrobę i wydzielany do wnętrza.

Przyczyny

U niemowląt, wiek krwinki i podziale szybciej niż u dorosłych. Wątroby u niemowląt nie jest czasami na tyle, aby obsługiwać starsze nadmiar bilirubiny jego korpus tworzy w tym procesie.

Objawy

Głównym objawem żółtaczki jest zażółcenie skóry i białek oczu, które rozpoczyna się w głowie dziecka i przesuwa się w dół w kierunku stóp.

W łagodnych przypadkach leczenie

W przypadkach, w których stężenie bilirubiny jest tylko nieznacznie podwyższone, często bez leczenia podano. Zamiast tego zaleca się częstsze karmienia z mleka matki lub wzoru.

Leczenie w umiarkowanych sprawach

Jeśli poziom bilirubiny dziecka jest bardzo wysoka lub wspinania się bardzo szybko, fototerapia jest wykorzystywana do treatment.The dziecko znajduje się pod wyspecjalizowanych kolorowych świateł dla jednego do dwóch dni.

Leczenie w skrajnych przypadkach

Jeśli poziom bilirubiny u niemowląt są bardzo duże, i nie są obniżone fototerapią może być wymagana wymiana transfuzji krwi.