adcov.com

Leczenie żółtaczka cholestatyczna

Leczenie żółtaczka cholestatyczna


Cholestaza jest stanem charakteryzującym się dowolną zablokowanie przepływu żółci z wątroby. Żółtaczka (zażółcenie skóry i oczu) jest częstym objawem cholestazy; Leczenie zależy od przyczyna głównego zespół za.

Żółciowych

Żółć jest płyn pokarmowy tworzone w wątrobie i zazwyczaj przepływa przez kanał żółci do jelita cienkiego. Gdy ten przepływ jest zablokowany, to wyzwala tworzenie się pigmentu w bilirubiny, która z kolei tworzy klasyczny żółknięcie związane z żółtaczką, według Merck podręczniki Biblioteki Medycznej.

Przyczyny

Cholestaza ma kilka potencjalnych przyczyn, w tym fizycznego zablokowania przewodu żółciowego lub wątroby, torbiele, ostrego zapalenia wątroby, bliznowacenie wątroby (marskość), ropień bakteryjny, leków i ciąży.

Zabiegi

Jeśli żółci jest spowodowane przez fizyczne zablokowanie chirurgia jest często używany do usunięcia zanieczyszczeń. Żółtaczka wywołane przez leki zazwyczaj kończy się, kiedy leczenie jest przerwane, podczas gdy objawy związane z wątroby typu zwykle jasne, gdy choroba zakończy naturalnego rozwoju, według MMOML.

Rozważania

Osoby, z tym warunkiem, powinien powstrzymać się od używania alkoholu lub narkotyków, ponieważ substancje te są toksyczne dla wątroby, według MMOML.

Objawy addtional

Dodatkowe objawy cholestazy może zawierać ciemny mocz, swędzenie, nudności, wymioty, blade stolca i bóle brzucha.