adcov.com

Leczenie Zapomnienia w okresie menopauzy

Eksperci różnią się od tego, czy utrata pamięci w okresie menopauzy jest rzeczywisty objaw spowodowany przez niższe poziomy estrogenu lub po prostu w wyniku innych objawów menopauzy. Bez względu na to, które pomogą poprawić swoją pamięć są możliwości leczenia.

Wymiana hormon

Hormonalna terapia zastępcza (HRT) jest najczęstszym środkiem do objawów menopauzy oraz utratę pamięci. Typ HTZ i dawkowanie zależy od indywidualnych chemii ciała i objawy menopauzy. Lekarz pomoże Ci zdecydować, co będzie najlepsze dla Ciebie.

Ziołowe suplementy

Kobiety mogą wybrać się ziołowych suplementów diety, aby pomóc ograniczyć utratę pamięci spowodowanych menopauzą. Ginkgo biloba jest jednym z najbardziej popularnych preparatów ziołowych, ponieważ pobudza krążenie i tlenu do mózgu.

Ćwiczenie

Wykonując swój mózg utrzymuje ją aktywną i promuje optymalnego funkcjonowania psychicznego. Świetne sposoby, aby to osiągnąć m.in. rozwiązywanie krzyżówki, odpowiedzi logiczne, a nawet w podróży.

Reszta

Skutki uboczne menopauzy mogą obejmować problemy ze snem (z powodu gorąca lub bezsenność). Jednakże reszta jest niezbędna dla optymalnego funkcjonowania mózgu. , Aby utrzymać ciało i wypoczęty, rozważyć podjęcie popołudniową drzemkę, jeśli nie wyspać w nocy.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta zwiększa funkcje organizmu, w tym mózgu. Dodatkowo, niektóre pokarmy mogą rzeczywiście przyczynić się do poprawy funkcji mózgu, takich jak jagody, ryby i produkty sojowe.

Stres

Twój organizm uwalnia hormon "cortisole", gdy pod wpływem stresu. Cortisole zapobiega umysł od przechowywania wspomnień. Dlatego ważne jest, aby złagodzić stres jak najwięcej w okresie menopauzy - poprzez ćwiczenia, medytacji lub odpoczynku i relaksu.