adcov.com

Leczenie zapalenia stawów na kolana

Zapalenie stawu kolanowego jest powszechnym problemem wpływu stawu kolanowego. Zapalenie stawów wyników kolana z podziałem na chrząstki stawowej pokrywającej końce kości tworzących stworzyć staw kolanowy. Postępujące zaburzenia, które mogą powodować znacznego bólu i chorób, stawów kolanowych mogą być zarządzane i obrabiane w różny sposób. Poniżej znajduje się krótka lista najbardziej popularnych typów leczenia stawów kolanowych.

Reszta

W zależności od stopnia zapalenia stawów kolana Obecnie Reszta jest często razy skuteczne leczenie bólu stawów kolanowego i zapalenia. Wiele osób cierpiących na łagodne do umiarkowanego stopnia doświadczenia stawów kolanowych bolesne kolan zaostrzeń związanych z przeciążenia lub overtaxing swoich stawów kolanowych, albo przez zwykłe czynności roboczych lub poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i / lub schematów fitness. Stawów stawu kolanowego, które staje się coraz bardziej bolesne w wyniku aktywności fizycznej zazwyczaj reaguje pozytywnie na krótki okres odpoczynku i zaniechania z aktywności fizycznej. Odpoczynek jest artretyczne kolana pozwala bolesne, podrażnione tkanki miękkie otaczające staw kolanowy oraz końce kości i stawów kapsułkę na osiedlenie się i stają się mniej podrażniona i bolesna.

Lód

Zastosowanie lodu lub lód do pakietu stawów kolanowych jest doskonałą formą terapii krótkoterminowej zaprojektowany aby złagodzić ból i stan zapalny. Zapalenie stawu kolanowego, zwłaszcza w bardziej umiarkowanych i ciężkich przypadkach częstokroć wywołuje znaczne ilości stanów zapalnych i obrzęk w obrębie i wokół stawu kolanowego. Ten stan zapalny i obrzęk zwiększa ból i zmniejsza mobilność. Zastosowanie lodu na zapalenie stawów, bolesnych wyników kolan do zmniejszenia zarówno obrzęku i stanu zapalnego, co z kolei zmniejsza ból stawu kolanowego i zwiększa aplikacji mobility.The lodu do stawów kolanowych jest bardzo skuteczną metodą leczenia krótkoterminowego na kolana bóle stawów.

Modyfikacje aktywności

Powstrzymanie się od niektórych rodzajów aktywności fizycznej, zwłaszcza wysokiej wpływ wstrząsów i / lub rodzaje działalności, jest dopuszczalna forma długotrwałego leczenia do zarządzania kolana ból stawów i niepełnosprawności. Działania wysokiego wpływu, takie jak jogging, bieganie i aerobik, umieścić ogromne obciążenie stawu kolanowego, zwłaszcza stawu kolanowego, które zostały uszkodzone w wyniku zapalenia stawów. Wyniki Zapalenie stawu kolanowego w stopniowego rozpadu i zniszczenia chrząstki stawowej wyściełającej staw kolanowy. Jak chrząstka stawowa zepsuje, staw kolanowy traci swoje naturalne zdolności absorbujące wstrząsy i staje się mniej zdolne do odpowiednio nośne i rozpraszania nadmiernego obciążenia wagowego. Wyeliminowanie działania wysokiej wpływ (lub ograniczając je), które podrażniają i pogłębić stawów kolano jest skuteczna długoterminowa strategia w leczeniu zapalenia stawów kolanowego i jego objawów.

Leki przeciwbólowe

Wiele dostępne są leki przeciwbólowe, które są bardzo skuteczne w leczeniu bólu i zapalenia stawu kolanowego z zapaleniem stawów. Wiele over-the-counter przeciwzapalne / przeciwbólowe leki działają na tyle dobrze, aby obsługiwać łagodne do umiarkowanych bóle artretyczne kolana oraz wszelkie pozostałości podrażnienia tkanek miękkich. W bardziej zaawansowanych stadiach zapalenia stawów kolanowych, zwłaszcza przypadków, w których znaczący ból i dyskomfort istnieją nawet podczas odpoczynku, silniejsze leki na bazie narkotyków ból może być wymagane i wykorzystywane. Chociaż leki przeciwbólowe zrobić nic, by zaradzić bazowego procesu artretyczne w pracy w obrębie stawu kolanowego, nie zapewniają one znaczącą ulgę w bólu i większą mobilność.

Chirurgia

Różne rodzaje zabiegów są dostępne do leczenia zapalenia stawów kolana. Jednym z najczęściej jest operacja stawu kolanowego, przy czym uszkodzone części stawu kolanowego usunięto i zastąpiono sztucznych części. Operacji wymiany stawu kolanowego jest bardzo skuteczny zabieg dla wyeliminowania bóle artretyczne kolana i przywrócenia ruchu stawów i elastyczność. Artroskopia kolana, która obejmuje wprowadzenie małych instrumentów do stawu kolanowego do wizualizacji i naprawić drobne nieprawidłowości stawu kolanowego i dysfunkcji, jest częstym zabiegiem chirurgicznym używany do zarządzania i opóźniają proces artretyczne w stawie kolanowym. Opcji chirurgicznych są zwykle zarezerwowane do leczenia zapalenia stawów kolanowych, który nie odpowiedział odpowiednio mniej inwazyjnych form leczenia.