adcov.com

Leczenie zapalenia nadgrzebieniowego

Leczenie zapalenia nadgrzebieniowego


Nadgrzebieniowego jest jednym z czterech mięśni i ścięgien, które składają się mankiet rotatora na ramieniu, który kontroluje ruchy ramienia. , Zwłaszcza u osób powyżej 40, może czasami zapalenie ścięgna, zapalenie tendonopathy lub nadgrzebieniowego obszarze, który może być z pewnymi miejscowego i medycznej terapii.

Znaczenie

Ludzie z nadgrzebieniowego zapalnego i bólu powinno się zaprzestać aktywności fizycznej na kilka dni i odpoczynku. To może pomóc zapobiec dalszemu pogorszeniu ich stanu. Stropy są czasami zalecane, aby zapobiec nagłym ruchem.

Rodzaje leczenia

Osoby cierpiące na zapalenie nadgrzebieniowego są zachęcani do korzystania z lodu na dwa lub trzy dni, które mogą pomóc zmniejszyć początkowy stan zapalny i obrzęk. Lód należy stosować kilka razy dziennie w odstępach od 15 do 20 minut, w zależności Emedicinehealth.com.

Inne rodzaje leczenia

Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub naproksen może łagodzić nadgrzebieniowego zapalenie. Lekarze mogą zalecić kortykosteroidy lub kortyzon strzał w leczeniu bardziej silny ból.

Efekty ćwiczeń

Osoby o nadgrzebieniowego zapalenia ścięgna lub wykonywania powinny stopniowo zacząć rozciąganie i zakres podstawowy-of-motion ćwiczenia. Ćwiczenia mogą pomóc zwiększyć elastyczność, mobilność i siłę, która może dodać stabilność i stres na ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego.

Ostrzeżenie

Ludzie, którzy rozwijają nadgrzebieniowego zapalenia są bardziej podatne na powtarzające się nawroty. Problem ten może być w znacznym stopniu unika się przez rozciąganie i wykonywania w regularnych odstępach czasu.