adcov.com

Leczenie urazów mięśni Sartorius

Mięśni Sartorius jest długi mięśni przymocowany do dolnej części zewnętrznego biodrowego u góry. Rozciąga się w dół od stawu biodrowego, przechodzi na wewnętrzną stronę uda i łączy się wewnętrzną kolana. Mięśni Sartorius jest zwykle ranny podczas pracy, skakać lub od bezpośredniego trafienia, jak w piłce nożnej. Tancerzy i gimnastyków często się to uraz, który powoduje zarówno ból biodra i pachwiny. Leczenie zwykle obejmuje kombinację podawania miejscowego, leki, rozciągania i ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Skutki Rest, Ice i ciepła

Osoby z Sartorius uszkodzenia mięśni są zwykle wymagane w spokoju na dłuższy okres czasu, aby zapobiec dalszemu pogorszeniu urazu. W ciągu pierwszych 48 godzin lód może być stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu - powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, która kontroluje stan zapalny, ograniczając przepływ krwi i płynów do przestrzeni. Lodu powinien być dociskany do części środkowej uszkodzenia, które mogą być biodra, pachwinach lub wewnętrzna część uda. Lekarze często zaleca podniesienie obszar rannych powyżej serca, aby zmniejszyć stan zapalny. Po zapalenie ustąpi, ciepło jest czasem wykorzystywane do promowania przepływu krwi (z jego właściwości lecznicze) do okolicy.

Rodzaje leków

Ibuprofen, naproksen i inne leki przeciwzapalne mogą łagodzić stan zapalny i ból. Leki te służą jako inhibitory COX-2, które zapobiegają tych enzymów i prostaglandyn (chemikalia) od reakcji, jak zwykle nie do różnych urazów. To pomaga łagodzić ból i obrzęk. Maści do stosowania miejscowego, takie jak Bengay także mogą być skuteczne do leczenia uszkodzenia mięśni Sartorius. W cięższych przypadkach, sterydy mogą być przepisane.

Rodzaje ćwiczenia rozciągające i masaż

Gdy obrzęk i większość bólu ustąpiła, ćwiczenia rozciągające mogą być realizowane do reacclimate mięsień Sartorius do ruchu. Rozciąganie promuje również przepływ krwi do obszaru, który pomaga rozluźnić górę mięśni. To może zacisnąć mięśnie w okresie bezczynności, zwłaszcza u osób starszych. Regularne rozciąganie, nawet po zagojeniu szkody, pomoże zapobiec przyszłym urazom. Masaż jest czasami używana do promowania przepływu krwi i limfy, zrelaksować mięśnie, łagodzi skurcze, zmniejszyć potencjalne blizny i poprawić gojenie tkanki mięśniowej.

Rodzaje ćwiczeń oporowych

Kiedy osoba odpowiednio wyciągnął Mięsień krawiecki na duży okres czasu, mogą być gotowe do jakiegoś oporu ćwiczeń. Ćwiczenia w pozycji siedzącej lub stojącej zgięcie biodra są często zalecane przez siłę budowania. Ćwiczenia zgięcia są zaprojektowane, aby zapewnić napięcie podczas pchania razem nogi (w pozycji siedzącej) lub przesuwając nogi do tyłu (stoi). Oba te ruchy mogą pomóc odbudować siłę w mięśniach Sartorius poszkodowanej. Rozszerzenia kolana również budować siłę w wewnętrznych ud i kolan sekcji mięśni Sartorius.

Rama czasowa

Nie ma ustalonego czasu ramki do przezwyciężania urazu mięśni Sartorius. Ci, którzy są bardziej aktywne w leczeniu ich uszkodzenia mogą spodziewać się goją się szybciej niż inne.