adcov.com

Leczenie szyjnego radikulopatii

Większość ludzi zna z problemów, które mogą mieć wpływ na kręgosłup. Najczęściej jest "spadł" lędźwiowych, który uderza na nerwy kręgosłupa, powodując ból w dolnej części pleców, który dyfunduje do swojej pośladki, uda i łydki. Ale to nie jest tylko miejsce dotknięte takim problemem. Można również opracować podobny stan, w odcinku szyjnym kręgosłupa. Często określane radikulopatii jak szyjki macicy, dysk ciągu siedmiu kręgów szyi może skompresować nerw rdzeniowy, powodując ból w barku, ramion, a nawet ręcznie.

Nieinwazyjne leczenie

Jak prawie każdy stan, który może mieć wpływ na ciało, lekarze zwracają się do bardziej konserwatywnych sposobów opieki najpierw leczyć radikulopatii szyjki macicy. I jedną z bardziej skutecznych form leczenia jest unieruchomienie szyi. Szyi kołnierz jest zdecydowanie najczęstszym sposobem, w którym kręgosłup szyjny jest unieruchomiony. Nie tylko ograniczyć ruch, a tym samym zmniejszenie dalsze podrażnienie nerwu, ale również pozwala zapalenie wpływa na płytę ustępują, który może przejść długą drogę, aby zmniejszyć ból, napotkany w szyi, barków, ramion i rąk. Obroże są zwykle noszone przez okres jednego do dwóch tygodni. Dłużej, może mieć negatywny wpływ, w wyniku osłabienia mięśni, które mogłyby spowodować dalsze szkody.

Kołnierze szyjek są często stosowane w połączeniu z innymi formami terapii, takich jak leki na receptę. Środki zwiotczające mięśnie są często stosowane w celu zmniejszenia napięcia w mięśni szyi, zwłaszcza gdy choroba korzeni nerwowych powoduje skurcze. Może to być w połączeniu z przeciwzapalnych, takich jak kortykosteroidy, aspiryna i ibuprofen, w celu ograniczenia pęcznienia wkraczając na nerw.

Jak zacząć wykazywać oznaki poprawy, lekarze często zaleca fizykoterapię. Ponieważ szkoda najprawdopodobniej wynikiem słabości, można korzystać z niektórych prowadzony trening siłowy poprawa napięcia mięśni szyi, aby lepiej wspierać kręgosłup szyjny. Terapia może obejmować również zmiany swojej postawy, aby zmniejszyć ryzyko ponownego urazu, a także niewielki wpływ ćwiczeń, takich jak chodzenie, jazda na rowerze lub pływanie w celu wzmocnienia i zwinny resztę ciała.

Leczenie inwazyjne

Jeśli konserwatywne formy leczenia nie dostarczy wyników (co jest rzadkością), zabieg chirurgiczny może być konieczne, aby rozwiązać problem w swoim kręgosłupa szyjnego. Może to obejmować usunięcie lub częściowe usunięcie płyty kości lub bodziec, który powoduje kompresję. Oraz w zależności od rodzaju zabiegu, obszar może następnie muszą być połączone lub wspierane przez implantu, przyczepionej do pozostałych kości.