adcov.com

Leczenie raka szyjki macicy

Większość raków szyjki macicy są spowodowane przez HPV wirus brodawczaka ludzkiego, które występują więcej niż 40 typów. Raka szyjki macicy oddziaływania dolnej części macicy, gdzie przecinają macicy i pochwy. Często nie może być żadnych objawów ale w zaawansowanych stadiach mogą być krwawieniem z pochwy i ból w dole brzucha. Cytologiczne może zidentyfikować nieprawidłowych komórek związanych z rakiem szyjki macicy.

Ponad 11.000 nowych przypadków raka szyjki macicy przedstawiono w roku. Szacuje się, że w 2009 roku było 11.270 nowych przypadków i 4070 zgonów z powodu raka szyjki macicy powstałe w Stanach Zjednoczonych.

Chirurgia

Istnieje kilka opcji chirurgicznych do leczenia raka szyjki macicy. Kriochirurgia stosuje się w leczeniu wczesnego raka nieinwazyjnego - sonda powleczony metalem ciekłym azocie stosuje się spalić zmiany nowotworowe. Chirurgii laserowej, w którym wiązka laserowa jest wykorzystywana do spalenia komórek nowotworowych, stosuje się również do nieinwazyjnego raka.

Podczas konizacji kolejna obróbka wczesnego stadium raka, fragment w kształcie stożka tkanek wyjmuje się z szyjki macicy. Jest to szczególnie przydatne w celu usunięcia tkanki do biopsji lub dla kobiet, które chcą mieć dzieci. Proste histerektomii, gdzie szyjki macicy i macicy są usuwane, są również opcje dla wczesnego stadium raka.

Chemioterapia

Chemioterapia polega na leki przeciwnowotworowe są biorąc doustnie lub wstrzykiwane w żyłach. Leki dotrzeć do wszystkich części ciała za pośrednictwem krwi, a tym samym jest w stanie wpływać na wszelkich komórek nowotworowych. Leki najczęściej stosowane w przypadku raka szyjki macicy obejmują cisplatynę, paklitaksel, topotekanu, ifosfamid i fluorouracyl.

Radioterapia

Gdy promieniowanie stosuje się w leczeniu raka szyjki macicy, o wysokiej energii rentgenowskie stosowane albo zewnętrznie (takich jak rentgenowskiego) lub wewnątrz (w którym materiał promieniotwórczy jest usytuowany w cylindrze i jest wkładany do pochwy).

Promieniowanie zewnętrzna nazywana jest zewnętrzną wiązki radioterapii, gdy promieniowanie wewnętrznej nazywa brachyterapii.

Promieniowanie zewnętrzne trwa około sześć do siedmiu tygodni na wypełnienia, i jest zwykle używany w połączeniu z chemioterapią i leków. Promieniowanie wewnętrzne trwa kilka dni, z pacjenta przebywającego w szpitalu na czas leczenia. Promieniowania wewnętrznego może obejmować kilka okresów leczenia.

Bezpłatne zabiegi

Istnieje kilka opcji, które pomogą złagodzić wszelkie objawy, które mogą wynikać z samego raka lub z efektów ubocznych chirurgii, chemioterapii lub radioterapii. Medytacja wykazano w celu zmniejszenia naprężeń związanych z leczeniem chorób i akupunktury wykazano w celu złagodzenia bólu i herbaty lub mięty imbir może pomóc w łagodzeniu nudności.