adcov.com

Leczenie raka szyjki macicy rozładowania po

Rak szyjki macicy jest częstym zaburzeniem u kobiet. Mniej więcej osiem na każde 1000 kobiet w Stanach Zjednoczonych diagnozuje się raka szyjki macicy co roku. Jeśli wykryty wcześnie, to utwardzalne aż 75 do 90 procent czasu. Wspólne zabiegi takie jak radioterapia, chirurgii laserowej i krioterapii mają różne skutki uboczne, zwiększone upławy często są wśród nich. Upławy możliwe jest również objawem raka szyjki macicy.

Znaczenie

Nieprawidłowe krwawienia z pochwy i upławy są możliwe objawy inwazyjnego raka szyjki macicy. Jeżeli wydzielina z pochwy jest spowodowany inwazyjnego nowotworu, leczenia raka będzie najlepszym sposobem radzenia sobie z tym problemem. Zabiegi takie jak radioterapii, chirurgii laserowej i kriochirurgii może również powodować krwawienia lub plamienia światła przez kilka tygodni po zabiegu; cięższe i bardziej długotrwałe wyładowania po leczeniu raka szyjki macicy może wskazywać na inne warunki.

Efekty

Zazwyczaj raka szyjki macicy, które powodują nieprawidłowe krwawienia z pochwy lub absolutorium już rozprzestrzenił się na otaczające tkanki. Wspólne interwencje w takich przypadkach to chemioterapia, radioterapia i histerektomii. Niektóre z tych zabiegów, jednakże, mogą powodować krwawienie z pochwy lub rozładunku, wśród innych skutków ubocznych.

Rozważania

Światło rozładowania i plamienia są powszechne na tydzień lub tak następującym kriochirurgii, chirurgii laserowej i wycięcie biopsji, a lekarze mogą zalecić powstrzymanie się od aktywności seksualnej, a nie używać tamponów w tym okresie. Podobnie, wydzielina i lekkie krwawienie przez kilka tygodni po radioterapii są normalne i zazwyczaj nie wymaga leczenia. Gdy upławy staje ciężka lub długotrwała, jednak może wskazywać na inny problem, który może wymagać leczenia; jeśli wystąpi ciężki absolutorium lub krwawienie z pochwy utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, należy powiadomić lekarza.

Rozwiązania

To nie jest bardzo powszechne, ale infekcje mogą wystąpić następujące radioterapii lub innych procedur; radioterapia może zwiększać podatność na zakażenia poprzez zmniejszenie liczby białych krwinek. Ciężka lub długotrwała wydzielina z pochwy jest objawem infekcji. Jeśli wystąpią takie objawy, lekarz prawdopodobnie przepisze antybiotyki, jak leczenie. Typ antybiotyk lub lek lekarza przepisuje zależy od rodzaju zakażenia.

Zapobieganie

Pochwa jest często zapalenie po przetargu lub radioterapii miednicy, a czasem może blizna tkanek pochwy, powodując krwawienie po stosunku. Stosując pochwy rozszerzacz do rozciągnięcia ścian pochwy mogą zmniejszyć ból i krwawienie powodujące płeć po leczeniu raka szyjki macicy. Jak zawsze, powyżej nie jest przeznaczona jako porady lekarskiej; jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat swojej choroby, najlepiej skonsultować to osoba, lekarz.