adcov.com

Leczenie raka szyjki macicy, który rozprzestrzenił

Leczenie raka szyjki macicy, który rozprzestrzenił


Rak szyjki macicy jest trzecią co do częstości rakiem, który dotyka kobiety na całym świecie. Kiedy nie złapał na początku, to może rozprzestrzeniać i wejść w stadium 2B i poza nią, znany jako zaawansowanego raka szyjki macicy.

Usunięcie macicy

Wycięcie macicy jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów leczenia raka szyjki macicy. W trakcie rutynowego histerektomii macicy usunięto, a jajniki pozostają w kontakcie. Radykalne histerektomii nie tylko usunąć macicę, ale również górną część pochwy i wewnętrznych węzłów chłonnych.

Chemoterapia

Pacjenci otrzymują chemioterapię zabić raka. Ilość pacjentów czasu otrzymania leczenia jest unikalny dla każdego pacjenta. Utrata włosów, zmęczenie i zaburzenia żołądkowo-jelitowe są wspólne skutki uboczne chemioterapii.

Radioterapia

Radioterapia jest wspólne leczenie zaawansowanego raka szyjki macicy, a także jest stosowany u pacjentów z rakiem, który zwrócony. Dawki zazwyczaj w zależności od wielkości guza pacjentów; skutki uboczne, w tym niepłodności, utrata włosów, suchość i zwłóknienia.

Czy kiedykolwiek za późno na leczenie?

Zaawansowane metody leczenia raka szyjki macicy znacznie zależy od stadium raka, a jeśli jej rozprzestrzenianiu się. Gdy osiągnie etap 4B, co oznacza, że ​​wpływ ważnych organów, takich jak wątroba czy płuca, to nie może na ogół być skutecznie leczone.

Zapobieganie

Rak szyjki macicy jest nowotworem bardzo zapobiec. Rutynowe, roczne smugi pap pomóc lekarzom złapać wczesne nieprawidłowości szyjki macicy rozwija się rak przed. Nieprawidłowości wykryte przez szyjki coroczne badania cytologiczne są na ogół w 100 procentach uleczalna.