adcov.com

Leczenie przewlekłego zapalenia wątroby typu B Wytyczne

Leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu B może być skomplikowane, a Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleca, aby zainfekowane ludzie powinni zobaczyć lekarzy, którzy mają doświadczenie w leczeniu tej choroby. Leczenie zależy od szeregu czynników, w tym od stopnia zaawansowania choroby wątroby jest opcje leczenia, a zatem różnią się między osobnikami.

Profilaktyka

Jeśli wiadomo, że indywidualne został wystawiony na wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV), możliwe jest zatrzymanie rozwoju zakażenia, jeżeli lekarska dąży szybko. Zgodnie z Mayo Clinic, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B podawanie immunoglobuliny 24 godzin lub mniej po ekspozycji pomaga zatrzymać rozwój zakażenia HBV.

Testowanie

CDC i Mayo Clinic zaleca badania funkcji wątroby i uszkodzenia wątroby, jako ważny element leczenia choroby. Nie każda osoba, która jest zakażona HBV wymaga leczenia lekami przeciwwirusowymi (lub dalszej obróbki) oraz badania na obecność uszkodzenia wątroby, w tym marskości i możliwego rozwoju raka wątroby, może pomóc lekarz decyduje, jakie metody leczenia, jeżeli istnieją, są właściwe dla niej pacjent.

Leki przeciwwirusowe

Wiele leków przeciwwirusowych dostępnych do zarządzania zakażenia HBV. Pracują przed wirusami w ten sam sposób, że antybiotyki działają na bakterie. Leki przeciwwirusowe stosowane w leczeniu zakażeń HBV obejmują dipiwoksyl adefowiru, interferon alfa-2b, pegylowany interferon alfa-2a, lamiwudynę, entekawir i telbiwudyna według CDC. Lekarz z doświadczeniem w leczeniu HBV może zdecydować, które leki są odpowiednie dla swojego pacjenta.

Przeszczep

Jeżeli ciężka choroba wątroby rozwija w wyniku przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B, przeszczep wątroby może być konieczne, zgodnie z Mayo Clinic. Inne zabiegi mogą być dostępne do leczenia rozwoju raka wątroby, transplantacji, chociaż jest także rozwiązanie w tym przypadku.

Rozważania

Są jeszcze inne kroki, które osoba zakażonych HBV i ich lekarze mogą podjąć w celu promowania zdrowia wątroby. Ludzie z HBV powinny spożywać dieta bogata w owoce i warzywa, a także unikać spożywania alkoholu. Lekarze i pacjenci powinni pracować razem, aby upewnić się, że wszystkie leki są bezpieczne dla wątroby, zgodnie z Mayo Clinic.