adcov.com

Leczenie przewlekłe zaparcia w podeszłym wieku

Wprowadzenie

Przewlekłe zaparcia to zaburzenie przewodu pokarmowego, który wpływa od 15 do 20 procent osób w podeszłym wieku, według artykułu w "Drugs Aging" szwajcarski dziennik medycznej. Mayo Clinic definiuje zaparcia jako posiadające mniej niż trzy wypróżnienia w ciągu 7 dni. Istnieje wiele przyczyn zaparcia dla osób starszych. "Drug Aging" artykuł stwierdza, że ​​w podeszłym wieku, zaparcia "wyników z kombinacji czynników ryzyka, takich jak zmniejszenie błonnika i płynów, zmniejszenie aktywności fizycznej, wynikające z chorób przewlekłych i wielu leków." Leczenie przybiera różne formy - zmiany diety, aktywności fizycznej i więcej leków.

Traktując zmianę diety

Gdy zaparcie, osoba ma suche, twarde stolce. Może być również wysiłek przy wypróżnianiu. Jednym z najprostszych sposobów zwalczania przewlekłego zaparcia jest pić więcej płynów każdego dnia. Ośmiu do 10 szklanek soków wodnych, owocowych i warzywnych pomoże zmiękczyć twarde stolce. Jednym znanym naturalnym środkiem przeczyszczającym jest sok z suszonych śliwek. Dodawanie więcej błonnika do diety pomoże również w celu łagodzenia zaparć. Pokarmy bogate w błonnik, takie jak owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste doda luzem do cielesnych odpadów i ułatwić im przejście przez jelita. Zgodnie z Mayo Clinic, "dieta z co najmniej 20 do 35 gramów błonnika dziennie pomaga formularz ciało miękkie, wielkogabarytowych stołek." Aktywność fizyczna pomaga również w procesie eliminacji. Wykonując często pobudzi jelita. Spacery i pływanie są dwa ćwiczenia niewielki wpływ, że wiele osób starszych może zrobić. Joga i Tai Chi są również możliwości. Oba są wystarczająco delikatny dla osób starszych. Specjalne zajęcia dla osób starszych ćwiczenia dostępne są na wielu wyższych ośrodków.

Leczenia za pomocą leków i suplementów

Ziołowe środki czyszczące jelita grubego są przydatne uzupełnienie. Te zapewniają delikatny sposób oczyścić jelita i łagodzą zaparcia. Jeśli stosowany regularnie, te środki czyszczące jelita grubego może wyeliminować przewlekłe zaparcia. Ale w wielu przypadkach, zmiany diety i suplementy nie są wystarczające. W "Drug Aging", naukowcy twierdzą, że "stosowanie się do tych środków jest ograniczona, a leczenie farmakologiczne jest często wymagane." Istnieje wiele over-the-recepty, że w leczeniu przewlekłego zaparcia, w podeszłym wieku. Produkty te posiadają wiele nazw - środki przeczyszczające, czopki i zmiękczające stolec, między innymi. Leki te działają na kilka sposobów. Niektóre doprowadzenia skurczów mięśni w jelicie; inne zmiękczenia stolca. Dla osób w podeszłym wieku, "Narkotyki Aging" zaleca "tworzące i luzem osmotyczne środki przeczyszczające" jako pierwszy leczenia farmakologicznego. Tworzące dwa masowe środki przeczyszczające są Metamucil i FiberCon, które dodać włókno do ciała. Zgodnie z Mayo Clinic, "osmotics pomóc płyny, aby poruszać się w okrężnicy. Przykłady obejmują Cephulac, sorbitol i MiraLax®."