adcov.com

Leczenie ostrej migreny

Leczenie ostrej migreny


Metody te stosuje się w leczeniu bólu głowy migreny: po pierwsze, co jest profilaktyka, lub profilaktyczne próby zapobiegania bólu głowy rozwijanie się w pierwszej kolejności, a drugi jest nieudane, ponieważ próbuje się zmniejszyć zmniejszyć lub wyeliminować objawy raz zaczną. Ten artykuł skupia się na drugim podejściu, leczenie bólu ostrego migreny chwilą rozpoczęcia.

Objawy

Objawy są typowe migreny pulsujący lub pulsujący ból po jednej stronie głowy, czasami za okiem lub w pobliżu ucha, ból pogarsza wysiłku fizycznego, mdłości i czasami wymioty, zaburzenia widzenia, takie jak migające światła, mrowienie lub drętwienie twarzy i wrażliwość na światło i hałas.

Leki

Trzy rodzaje leków zostały zatwierdzone do leczenia bólu migreny: over-the-counter leki przeciwbólowe, tryptany i sporysz (leki zawierające ergotaminę). Bez recepty leki przeciwbólowe działają przez łagodzeniu bólu, tryptanów pracy poprzez regulację poziomu serotoniny w mózgu, a sporysz pracę przez zwężenie naczyń krwionośnych w mózgu. Tryptany i sporysz są dostępne tylko na receptę.

Leki przeciwbólowe są dostępne bez recepty i obejmują aspirynę, paracetamol, ibuprofen i naproksen. Bez recepty leki przeciwbólowe sformułowane specjalnie dla migreny obejmują EXCEDRIN migrena, Advil migrena i Motrin ból migrenowy. Niektóre zawierają kofeinę.

Tryptany są najczęściej stosowane leki obecnie dostępne. Gdy leki przeciwbólowe nie są skuteczne, tryptany są przepisywane, ponieważ są skuteczne dla większości osób cierpiących na migrenę. Najczęstsze tryptany dostępne m.in. Imitrex, Treximet, Axert, Zomig, Amerge, Frova, Maxalt i Relpax.

Ergotamina był pierwszy lek z powodzeniem stosowane na migreny. Nie jest stosowany częściej śledzenie rozwoju tryptanów, ponieważ nie daje szczególnych korzyści, a nie więcej efektów ubocznych. Ergotaminę dostępne tylko na receptę w postaci sprayu do nosa, wstrzyknięcie samodzielnego podawania, tabletki i czopki doodbytnicze.

Alternatywne metody leczenia

Wiele osób cierpiących na migrenę stwierdzili ulgę w bólu, migreny z innymi metodami leczenia, stosowane samodzielnie lub w połączeniu z lekami. Obejmują one stosowanie okładów z lodu na głowę, chiropraktyka manipulacji i akupunktury.

Obiecujące Developments

Naukowcy badają kilka nowych terapii lekowych, które przeszkadzają w różnych procesach na migrenę ból głowy w mózgu. Ponadto, urządzenie nazywane przezczaszkowej stymulator magnetyczny, lub "migrena zapper" zbliża FDA.

Ostrzeżenia

Leki przewidziane do leczenia migreny, bólu głowy często wywołują skutki uboczne. Pamiętaj, aby omówić je ze swoim lek lekarza i farmaceuty. Jeśli ból głowy ustąpi, nie zwiększać dawki bez skontaktowania się z lekarzem. Jeśli lek nie działa, lekarz zaleci alternatywę.