adcov.com

Leczenie opryszczki Zapalenie spojówek

Spojówek lub "spojówek" definiuje się jako zapalenie lub zakażenie spojówek. Spojówki jest przezroczysta błona, że ​​linie powieki i duża część gałki ocznej. Ten stan zapalny powoduje, że bardzo małe naczynia krwionośne wewnątrz spojówki, by stać się znacznie bardziej widoczne, co prowadzi do różowego lub czerwonym ciągu białek oczu. Zapalenie rzadko ma negatywny wpływ na oczach; jednak oczy są zazwyczaj bardzo zirytowany. Zapalenie spojówek jest zaraźliwe, więc wczesne rozpoznanie i leczenie są niezbędne, aby pomóc zmniejszyć ilość ludzi dotknięte przez chorobę.

Zabiegi medyczne

Jeśli zakażenie bakteryjne zapalenie jest antybiotyk krople do oczu są powszechnie stosowane w leczeniu spojówek. Niestety, większość z tych zabiegów nie są przydatne, jeśli wirus opryszczki jest przyczyną zapalenia spojówek, ponieważ antybiotyk maści i krople do oczu nie leczyć zapalenie spojówek, które zostały spowodowane przez wirusa. Nadmierne leków dostępnych bez recepty i kremy mogą być stosowane w celu złagodzenia niektórych zapalenia lub podrażnienia, a wirus musi po prostu w przebieg i pozostawić ciała w czasie. Objawy mogą pogorszyć intensywnie w ciągu pierwszych 3-5 dni, ale powoli jasne, na własną rękę w czasie. Czas powrotu na wirusowe spojówek może potrwać 2-3 tygodni wirus całkowicie odejść.

Kilka różnych rodzajów kropli do oczu może być przewidziany do leczenia, aby zminimalizować dyskomfort w okresie, gdy wirus jest aktywny. Te rodzaje kropli do oczu to leki przeciwhistaminowe, sterydy, leki przeciwzapalne i leki obkurczające błonę śluzową.

Soczewki kontaktowe mogą również mieć wpływ na leczenie. Soczewki kontaktowe, konieczne może być wyrzucone i zastąpione. Niż soczewki kontaktowe można zazwyczaj dezynfekowane do dalszego użytkowania. Rozwiązanie kontakt i kontakt powinien być przypadek wymieniać i wyrzucać. Ważne jest, aby czekać, aż wszystkie objawy różowe oczy zniknęły, zanim ponownie noszenia soczewek kontaktowych. Ważne jest również, aby używać odpowiednich leków w odpowiednich dawkach i przez cały czas, że zaleci to lekarz, aby pomóc zmniejszyć ryzyko zapalenia spojówek powrocie.

Home Zabiegi

Dyskomfort i podrażnienie zapalenie spojówek może się uspokoić stosując ciepłą kompresu do oka (oczu). Wystarczy wziąć czystą szmatką, która jest strzępią się i zanurzyć go w ciepłej wodzie. Wyciśnij szmatkę i stosować go do zamkniętych powiek odłożenie go na kilka minut. To może pomóc wyeliminować większość swędzenie i podrażnienia tymczasowo, ale to nie pomoże złagodzić różowe oczy całkowicie.

Ze względu na uwalnianie chemicznego IgE z alergenami, ważne jest, aby unikać pocierania oczu, aby uniknąć dalszego uwalniania histaminy i IgE w organizmie, które powodują, że oczy, by stać się stan zapalny i zaczerwienienie. Chłodne okłady lub over-the-counter krople do oczu może pomóc ukoić oczy i zmniejszyć niektóre objawy. Praktykowania właściwej higieny podczas zainfekowany może także zmniejszyć objawy. Należy myć ręce często i często. Umyć wszystkie ścierki i ręczniki po ich użyciu i uważać, aby nie dzielić się kosmetyki z przyjaciółmi lub rodziną w okresie czasu od którego są zakażone.

Zapobieganie

Po infekcji rozpoznano, że ważne jest, aby zmniejszyć ilość styczności że osoba ma ze innych jednostek. Wszystkie zaangażowane strony muszą ćwiczyć właściwą higienę i całkowicie umyć ręce i twarz tak często, jak to możliwe. Poszewki na poduszki i pościel powinny być regularnie myte. Wszystkie kosmetyki nie powinny być udostępniane przez innych ludzi, a jeśli osoba z różowego oka zostaje zdiagnozowana, wszystkie kosmetyki i akcesoria soczewki kontaktowe powinny być wyrzucone i zastąpione tak szybko, jak to możliwe.