adcov.com

Leczenie łuszczycy paznokci

Leczenie łuszczycy paznokci


To zaburzenie jest zwykle spowodowane przez genetyki i niedobory odporności. Paznokci łuszczyca nie jest chorobą zakaźną i dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Istnieje kilka metod leczenia tej choroby. Łuszczyca paznokci powinny być leczone przez lekarza. Jeżeli nie są leczone, mogą prowadzić do infekcji grzybiczych paznokci.

Objawy

Łuszczycy paznokci powoduje małe rowki i ciężkie chropowatości na powierzchni płytki paznokcia. Płytka paznokcia może wyglądać jak to zostało dokonane z grubej ścierny. Paznokci mogą rozwijać żółto-czerwone plamki pod płytki paznokcia. To może również rozpocząć się rozluźnić w skórze.

Diagnoza

Jeśli paznokcie wydają zainfekowany lub są bolesne, udać się do lekarza attention.Your lekarz może pobrać próbkę skóry, aby pomóc określić, czy łuszczycy paznokci. Lekarz będzie również sprawdzić, czy zostały opracowane zakażenie grzybicze.

Zabiegi medyczne

Czasami część paznokcia musi być usunięta. Usuwanie chemiczne polega maści, który jest umieszczony na paznokciach przez tydzień. Paznokci spadnie na własną rękę i jest niewiele do krwawienia. Paznokci może być usunięty chirurgicznie.

Leki

Maści zazwyczaj przepisywany do nacierania na i wokół paznokci. Sterydów kremy i pochodne witaminy są powszechnie stosowane. Steroidy mogą być wtryskiwana pod paznokciem. Roztwór przeciwgrzybiczy może być przewidziany w przypadku zakażenia grzybem jest obecny. Istnieje również terapia, która składa się z leczenia i ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe.

Opieka w domu

Staraj się unikać raniąc paznokcie. Jeśli paznokci poluzował, można obciąć paznokieć powrotem. Wszelkie paznokci musi być delikatny, więc unikać sztucznych paznokci i manicure. Bądź ostrożny, jeśli paznokci jest luźny, bo może się zarazić. Zastosowanie przepisanych leków zgodnie z zaleceniami.