adcov.com

Leczenie laserowe artroskopowej zaburzeń kręgosłupa

Artroskopowej operacji jest rodzajem obróbki laserowej zaburzeń kręgosłupa. Jest minimalnie inwazyjne, które zmniejszają krwawienie i innych urazów, a to wymaga jedynie znieczulenie miejscowe. Zabieg ten polega na wykorzystaniu instrumentów światłowodowych zbadać uszkodzony obszar kręgosłupa. To jest w warunkach ambulatoryjnych, przy minimalnych nacięć.

Procedura

Artroskopii rozpoczyna się małe nacięcie, przez które małą rurkę wpłynie. Dodatkowe rurki zostaną wejścia przez nacięcia, z których każda jest większa niż poprzednia, z ostatnia rura o średnicy 18 mm. Chirurg usuwa inne rurki raz ostatni jest w miejscu. Stopniowe rozszerzanie rur pozwoli na skórę i mięśnie rozszerzają się przy minimalnym urazu. Operacja odbywa się poprzez pozostałej rurki, przez które chirurg umieszcza kamerę światłowodową i laserów do wykonywania procedury.

Rodzaje

Istnieją cztery główne rodzaje artroskopii dla kręgosłupa. Pierwszym jest foraminotomy, który jest leczenie foraminal zwężenia, kompresji korzeni nerwowych, rwa kulszowa, przepukliny dysków, zapalenia stawów kręgosłupa, blizny, kości ostrogi, i zmiażdżenia nerwów. Foraminotomy obejmuje usuwanie kości i tkanki ściśnięciu korzeń nerwu rdzeniowego.

Drugi typ jest laminotomy, który jest przeznaczony do leczenia przepukliny krążków, zapalenie stawów, zapalenie rdzenia kręgowego, ostrogi, kości, tkanki bliznowatej i zaciskany nerwów i usunięciu flavum więzadła, które jest największym więzadło kręgosłupa. Zabieg ten usuwa fragment blaszki, kościstą płytę, która zakrywa kanału kręgowego i nerwów na każdym kręgu. Celem jest zmniejszenie nacisku na nerwy, tworząc więcej miejsca wokół korzeni i nerwów rdzenia kręgowego.

Trzeci typ jest przezskórny discectomy artroskopii, która jest leczenie wybrzuszenia lub przepukliny płyt. Procedura ta polega na usunięciu wybrzuszenia lub przepuklina płyty w celu zmniejszenia kompresji nerwowych korzeni i kręgosłupa. Laser będzie parować płytę luka.

Czwarty typ jest ścianka ablacji termicznej, która jest leczenie chorób uskokiem, Fasetka zapalenie stawów, zwyrodnienie Fasetka Fasetka przerostu Fasetka wspólnego zespołu. Chirurgia tłumi ból, powodując nerwy.

Korzyści

Tradycyjny otwartym powrotem chirurgii kręgosłupa, który jest rzadko wykonywane już, obejmuje główną cięcie, więc jest bardzo inwazyjne i wywołujące uraz. Artroskopowej operacji jest znacznie bardziej opływowy rodzaj leczenia zaburzeń nerwowych rdzenia, która pozwala na stosunkowo łagodnego obchodzenia się skóry i tkanki w obszarze zagrożonym. Nacięcie jest mała, tak że prawie nie zostawia ślady odzyskiwania, i samo w sobie odzyskiwanie jest szybsza i łatwiejsza niż ta związana z tradycyjnej chirurgii kręgosłupa. Artroskopowej operacji również zajmuje tylko 45 minut na średniej.

Rozważania

Przed poddaniem się operacji, należy porozmawiać z lekarzem o wszelkich aspiryny, leków przeciwzapalnych lub krwi rozcieńczalników, które można podjąć, ponieważ może to wpłynąć na sposób obsługiwać operację.

Wskaźnik sukcesu

Bonati Instytut Hudson, Floryda donosi natychmiastowy wskaźnik sukcesu 90 procent dla artroskopowej chirurgii kręgosłupa. Wskaźnik sukcesu prowadzonego skuteczności leczenia jest ponad 90 procent w ciągu trzech miesięcy, sześciu miesięcy i jednego roku okresu po zabiegu. Te wskaźniki sukcesu to pacjenci, którzy wcześniej nie powiodło się operacji na otwartym powrotem.