adcov.com

Leczenie komórek macierzystych dla Rozedma

Leczenie komórek macierzystych dla Rozedma


Medycyna orzekł, że gdy umiera tkanki płuc, nie może być zastąpiony. Ale teraz to tylko może być zregenerowany, według ostatnich badań nad komórkami macierzystymi. Oznacza to, nadzieję dla chorych na rozedmę płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli i przewlekłą astmą, łącznie znane jako przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). O 7,5 procent ludzi na świecie cierpi na pewien stopień POChP. Jest czwartą przyczyną zgonów na świecie. W ten sposób, naukowcy z całego świata uczestniczą w znalezienie lekarstwa. Niektóre kliniki za granicą już oferują zabiegi eksperymentalne.

Odnowa i naprawa tkanki płucnej

Na University of North Carolina School of Medicine, zespół medyczny badania stwierdziła, że ​​somatyczne lub dorosłych, komórki macierzyste mogą odnowić się obficie. Mogą one również naprawiać konkretnych komórek. Trudności pojawiają się w promowaniu tego procesu, ponieważ organizm ma tendencję do zachowania jej komórek macierzystych, więc jest to kwestia znalezienia sposobu na uwolnienie z tych komórek.

Trudności Regenerujący Komórki płuc

Komórki płuc są jednymi z najbardziej złożonych z komórek organizmu. Naukowcy uważają, że ponad 40 różne typy komórek tworzą tkanki płucnej. Jednak wszystkie one pochodzą z jednego rodzaju komórek --- komórki prekursorowe. Badacze nadzieję, że terapia komórek macierzystych będzie mógł rozmnażania tych komórek macierzystych, tak aby z kolei będzie różnicowania do wszystkich innych komórkach tkanki płucnej. Jeśli ten cel badania mogą być osiągnięte, pęcherzyki płuc będzie samo-odnawiania się do punktu, w którym mogą one ponownie absorpcji tlenu.

Postęp w kierunku celu

Nowe obszary badań komórek macierzystych wydaje się nieograniczona. Ale obecne odkrycia są znaczące. Według artykułu, "Stem Cell i medycyna regeneracyjna", opublikowane na stronie internetowej New Jersey Medical School, naukowcy już pojedyncze komórki, które tworzą struktury naczyniowe w tkance płucnej, niezbędne do dostarczania tlenu do zewnętrznej tkance oskrzeli jest. Może także wskazali oni źródło prekursorów komórek płuc --- komórki "rodzic". Artykuł podsumowuje: "Przyszłość badań płuc komórek macierzystych jest zarówno ekscytujące i obiecujące, tylko ludzki umysł jako bariera mnóstwo możliwości."

Myszy i ludzie

W eksperymentach, naukowcy japońscy Tohoku University School of Medicine, Japonii, hipotezę, że komórki szpiku kości pochodzenia) (BMCs tkanki płucnej może pomóc zregenerować się. U myszy leczonych w ten sposób wykazywały znaczący wzrost liczby pęcherzyków płucnych oraz w zmniejszaniu objawów rozedma płuc. Za pomocą barwienia immunofluorescencyjne, testy wykazały, że BMCs udał się do specyficznych komórek płuc. Dowody te doprowadziły naukowców do wniosku, że tkanki miąższu płuc (pęcherzyków) mogą być regenerowane z terapią komórkami macierzystymi.

Terapia już dostępny

W Stanach Zjednoczonych, komórki macierzyste są zabiegi nadal dość ograniczone i prowadzone na zasadzie eksperymentu. Niektóre kraje, które posiadają już klinik oferujących tej terapii są Chiny, Argentyna, Meksyk, Niemcy i około tuzina innych. Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Komórkowej utrzymuje zapisy tych.