adcov.com

Leczenie klub Feet

Klub stopy, najczęściej określane jako zniekształcenia, to stan, w którym stopa jest zwrócili się do wewnątrz, tak, że palce twarz przeciwną nogę. Osoby dotknięte zniekształceniem rodzą się z deformacji, które mogą dotyczyć jednego lub obu nóg. American Academy of Surgeons ortopedyczne mówi w jego publikacji "Twój ortopedyczne Connection", że przyczyną zniekształcenia nie zawsze jest znana, ale może to w rodzinach. Więcej chłopców niż dziewcząt rodzą się zniekształcenia, w tempie około 1 na każde 1000 żywych urodzeń. Zniekształceniem jest zazwyczaj mniejsze i krótsze niż normalne nogę i stopę, ale można go poddać obróbce w celu zachowania mobilność. Leczenie obejmuje zarówno metody nieinwazyjne i chirurgicznych.

Rozpoczęcia wczesnego

Szczegółowe USG pozwala, aby wiedzieć przed narodzinami dziecka, że ​​będzie mieć zniekształceniu. Jeśli nie są świadomi problemów przed narodzeniem, staniesz się świadomy stanu od razu po urodzeniu --- stopa końsko-szpotawa jest łatwo zdiagnozowana ze względu na jego bardzo rozpoznawalnych objawów. Planowania leczenia, jak najszybciej może zapewnić najlepsze wyniki dla Twojego dziecka, a AAOS lekarzy zaleca rozpoczęciem leczenia w ciągu kilku pierwszych tygodni życia dziecka. Wczesne leczenie może nie tylko korzystać dziecko fizycznie, ale może oszczędzić mu bólu emocjonalnego wynikającego z jego spojrzenie "inny" od swoich rówieśników.

Odlew

Casting jest pierwsza metoda leczenia stosowana w celu skorygowania zniekształceniu, jak to jest nieinwazyjne i bezpieczne dla dzieci w każdym wieku. Lekarze manipulować uszkodzoną nogę w bardziej normalnej pozycji przez rozciągnięcie więzadeł. Tego rodzaju odlewania jest nazywany metodzie, i jest to bardzo skuteczne w większości ludzi. Odlewy są zmieniane niemal co tydzień na początku leczenia, w części ze względu na szybkie tempo, przy którym dzieci rosną. Każda nowa obsada jest stosowana po sesji rozciągania stóp Little by little do prawidłowej postawy. Metoda Ponsetiego osiąga się zazwyczaj w 8 do 12 tygodni, przy której punkt końcowy obsada jest stosowane, po przecięciu ścięgna Achillesa, jako ostatecznego środka pozycjonowania. Twoje dziecko będzie nosić ostatni obsady przez kilka tygodni, aby umożliwić do zagojenia.

Chirurgia

W niektórych przypadkach odlewania i rozciąganie nie wystarcza, aby utrzymać zniekształceniu w prawidłowym położeniu, a operacja jest wymagane. Zamiast używać stopniowe podejście jak w castingu, operacja może naprawić wszystkie zagadnienia Clubfoot w jednym czasie. Więzadeł i ścięgien chirurgicznie naprawiony i umieszczone w prawidłowej pozycji, co pozwala na palce, aby skierowana na zewnątrz w normalnym położeniu. Jeśli dziecko wymaga operacji, aby poprawić jej zniekształceniu, dążyć do planowania postępowania, zanim osiągnie swoje pierwsze urodziny. Wiek ten jest zalecany w części w celu uniknięcia opóźnień rozwojowych obejmujących pobieranie i chodzenia. Twoje dziecko będzie nosić gips po operacji przez okres czasu określony przez lekarza.

Orzeźwiający

Dzieci, które zostały poddane obróbce na zniekształcenia mogą czasami lekko porażkę, w którym stopa zaczyna wrócić do swojej wewnętrznej pozycji. Usztywnienie jest formą leczenia prewencyjnego, który pomaga utrzymać stopy w nowo poprawione pozycji. Noszona przez cały czas na początku, a następnie na noc tylko przez kilka lat. Wsporniki są zasadniczo ustawione na buty pręta, który utrzymuje stopy od siebie i w pożądanym położeniu. Korzystanie z szelki regularnie jest ważne, nie tylko dla fizycznego rozwoju Twojego dziecka, ale jako część rutynowych, tak, że dziecko zaczyna oczekiwać szelki co noc.

Physical Therapy

Twój lekarz może skierować dziecko do fizjoterapeuta, zwłaszcza jeśli jest w zwykły wieku na spacery. Fizjoterapeuta będzie współpracować z słabo rozwiniętych mięśni nóg dziecka i pomóc mu nauczyć się telefon. Ludzie z zniekształceniem często mają mniejszą elastyczność w chorej stopy, co może powodować problemy z rozciąganiem i chodzenia.