adcov.com

Leczenie infekcji wrastanie paznokcia

Wrośnięty paznokieć może być bardzo bolesne i może doprowadzić do poważnych infekcji. To jest lepsze w leczeniu tej choroby, niż się go ignorować, ponieważ zazwyczaj nie odejdzie na własną rękę. Dostępnych jest kilka opcji leczenia.

Co to jest wrastanie Toenail?

Wrastanie paznokieć występuje, gdy naroże lub krawędź paznokcia obraca w dół, w kierunku boku palca i rzeczywiście rośnie z powrotem do skóry. Po pierwsze, to progresja powoduje dyskomfort i widocznych objawów. Nieleczony, może spowodować infekcję, jak również.

Objawy

Początkowe objawy wrośnięty paznokieć są nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, któremu towarzyszy tkliwość. Później, jeśli infekcja zestawy, następnie palec staje się bardziej bolesne i bardziej czerwone. Obrzęk może wzrosnąć, a jeśli mogą pojawić się ropa ciśnienie jest stosowane do głów. Toe mogą również poczuć ciepło, i nie może być nieprzyjemny zapach pochodzący z serwisu.

Leczenie początkowe

Jeśli wrośnięty paznokieć zauważyłem szybko, może być w stanie traktować go w domu. Jeśli nie ma infekcji, zanurzyć palec w ciepłej wodzie kilka razy dziennie. Noś wygodne buty, wspierających i trzymać palec na sucho, gdy nie moczenia. Take over-the-counter medycyny bólu w razie potrzeby. Monitorować palec do zmian. Jeśli nie jest lepiej w kilka dni, wezwać lekarza.

Chirurgia

Jeśli początkowe leczenie nie działa i / lub zakażenie staje się obecny, lekarz może zdecydować o leczeniu operacyjnym. Lekarz może usunąć część lub cały paznokieć paznokci, w zależności od stopnia jego stanu. Prawdopodobnie będzie przepisywany antybiotyk do odwrócenia dalszej infekcji.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby zapobiec wrastaniu paznokci, nosić buty, które zapewniają dużo miejsca na palce. Gdy przycinanie paznokci, pokroić prosto raczej w zaokrąglonym kształcie. Nie ciąć je zbyt krótki. Upewnij się, że strzyżenia są czyste, a utrzymać stopy czyste i suche, jak to tylko możliwe.