adcov.com

Leczenie Definicja kręgosłupa

Kręgosłupa jest zwyrodnieniową chorobą, w której tracisz właściwą funkcję i strukturę kręgosłupa. Zwany także kręgosłupa choroba zwyrodnieniowa stawów, kręgosłupa jest zwykle spowodowane przez starzenie się i mogą mieć wpływ na szyi (szyjny kręgosłupa), w połowie z powrotem (kręgosłupa piersiowego) lub dolnej części pleców (lędźwiowego kręgosłupa).

Objawy

Objawy to ból w szyi, barku, ramienia lub klatki piersiowej i drętwienie, mrowienie i osłabienie rąk, ramion, stóp i nóg. Inne objawy to problemy z chodzeniem, nieprawidłowe odruchy, utrata kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego.

Leki

Kręgosłupa jest traktowany z ponad-the-counter leków, które zawierają paracetamol i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Korekcyjne niesteroidowe leki przeciwzapalne są także stosowane, jak również opisanych rozluźniającymi mięśnie i środków odurzających i rdzenia wstrzyknięć dla bólu.

Physical Therapy

Fizjoterapia może pomóc kręgosłupa. Leczenie obejmuje głęboki masaż tkanek, stymulacji elektrycznej na skurcze mięśni, terapii cieplnej, aby uzyskać więcej krwi do obszarów dotkniętych i na zimno terapii bólu i zapalenia.

Chirurgia

Chirurgiczne leczenie kręgosłupa obejmuje operacji dekompresji, który jest usunięcie tkanki naciskając na nerwy, i operacji stabilizacyjnej, która jest utrwalany kręgosłup dla kontroli ruchu.

Alternatywy

Alternatywne opcje terapeutyczne obejmują akupunktura i akupresura, joga, pilates i ziół lub suplementów, takich jak imbir, czarci pazur i kory wierzby białej.