adcov.com

Leczenie czerniaka błony śluzowej

Mucosal czerniaka rzadkich, agresywną postacią nowotworu, który występuje głównie w jamie ustnej, gardle i górnych drogach oddechowych. Jest to jeden z najbardziej śmiertelnych postaci czerniaka i ma bardzo niski współczynnik przeżywalności. Śluzowych czerniaki może również występować w odbytnicy, dróg moczowych lub błony śluzowej pochwy. Ponieważ pojawiają się w ukrytych miejscach, czerniaki błon śluzowych zazwyczaj nie są zdiagnozowane, dopóki nie są w zaawansowanej formie. 5-letnie przeżycia dla osób z czerniakiem błony śluzowej wynosi 20 do 50 procent.

Chirurgia

Podobnie jak inne czerniaki, preferowaną metodą leczenia czerniaków błon śluzowych jest całkowite usunięcie. Niestety, czerniaki błon śluzowych występują w miejscach, w których wycięcie całej tkanki nowotworowej jest prawie niemożliwe, zwłaszcza, że ​​mają one tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się. Wszelkie badania węzłów chłonnych pozytywne zostaną usunięte, jak również. Ważne jest również, aby zwrócić się do lekarza na badania kontrolne, ponieważ czerniaki błon śluzowych mają tendencję do powrotu.

Radioterapia

W przypadku pacjentów z guzami nieoperacyjnym, radioterapia mogą czasami opóźnić rozprzestrzenianie się agresywne nowotwory, a w niektórych przypadkach leczyć raka. Radioterapia czerniaka błony śluzowej jest znacznie bardziej powszechne w Europie, ale niektórzy lekarze wolą teraz tę trasę w Stanach Zjednoczonych. Niektórzy lekarze sugerują również otrzymasz radioterapii po operacji na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa nawrotu raka, który jest tak wysokie, jak 50 procent czasu.

Inne terapie

Podczas terapii, takich jak stosowanie leków, takich jak interferon i terapii szczepionką jest badany pod kątem czerniaka, które występują na skórze, to jest mało prawdopodobne, naukowcy będą prowadzić do śluzówki tych terapii czerniaka ze względu na rzadkie występowanie tego stanu, gdyż liczy się mniej niż 1 procent wszystkich zachodnich czerniaka, a to się liczy do 25 procent wszystkich czerniaków w Japonii. Trudno naukowcy zestawianie odpowiednich danych niezbędnych do wystąpienia z skutecznego wyleczenia, ponieważ tak mało osób cierpi na tę chorobę.