adcov.com

Leczenie Compression Złamanie Kręgosłupa

Złamanie kompresyjne w rdzeniu kręgowym są wspólne dolegliwość i chociaż może się cierpiących pomocy medycznej, aby rozwiązać problem, zapobieganie jest najlepszym sposobem leczenia, szczególnie u pacjentów cierpiących na osteoporozę.

Kompresja Złamanie kręgosłupa

Złamanie kompresyjne się dzieje, gdy regularny trzonu kręgowego kręgosłupa prasuje się do mniejszej wysokości. To zwykle ma miejsce, gdy pacjent bierze udział w wypadku urazowego lub cierpiących na osteoporozę.

Objawy

Ból pleców jest najbardziej powszechnym symptomem, w przypadku złamania kompresyjnego. Osoby cierpiące na osteoporozę również mogą cierpieć z garbusa znanego jako kyphotic deformacji.

Leczenie

Najlepszym sposobem leczenia dowolnego stanu jest zapobieganie i leki podaje się w celu złagodzenia bólu i zapobiec jakiemukolwiek dalszemu urazów.

Dla ssteoporosis, najlepsze leczenie obejmuje odpowiednie leki, dobre ćwiczenie i wystarczające spożycie wapnia.

Silny ból i Wertebroplastyka

Gdy ból jest ostry i intensywny, wertebroplastyka mogą być uznane. W wertebroplastyką, radiolog wstrzykuje cementu do kręgów, aby przywrócić oryginalny rozmiar i kształt kręgosłupa i zapobiec dalszemu uszkodzeniu rdzenia kręgowego.

Uzdrawianie i zapobieganie

Złamanie kompresyjne typowo goją się w ciągu około ośmiu do 12 tygodni, pacjenci, którzy cierpią na jeden złamania mogą zostać poddane wielu pęknięć w czasie, więc zapobieganie złamaniu ściskania staje się o wiele bardziej istotny.