adcov.com

Leczenie bólu w miednicy mniejszej

Wiele kobiet doświadcza przewlekłego bólu w obrębie miednicy z różnych powodów. W większości przypadków, przewlekły ból miednicy objawem znacznie poważniejszy problem, choć czasami może być traktowany przez prosty pułku właściwej diety i wzrost aktywności dziennej.

Identyfikacja

Przewlekły ból w obrębie miednicy jest ból odczuwany w miednicy przez co najmniej sześć ciągłych miesięcy. Obszar miednicy przypada między osoby podbrzusza i środkowej części obszaru uda. Ból może być ciężkie, ale czuje się bardzo uogólnić do całego regionu, przez co trudno jest wskazać dokładny punkt początkowy. Przewlekły ból w obrębie miednicy jest warunkiem, który wpływa przede wszystkim kobiety.

Lek

Over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub acemetophin, może niekiedy chwilową ulgę od przewlekłego bólu w obrębie miednicy. Jednak ból leki oferuje tylko tymczasową ulgę w bólu miednicy, a nie rozwiązania.

Hormony

W niektórych przypadkach, gdy ból jest wynikiem zmian hormonalnych w organizmie kobiety towarzyszy miesięcznych miesiączki, lekarze mogą używać pigułki antykoncepcyjne lub inne formy terapii hormonalnej w celu zmniejszenia lub nawet wyeliminowania bólu. Jednakże wielu lekarzy ostrożność przy użyciu terapii hormonalnej ból miednicy, ból miednicy może być wskaźnikiem innego stanu, takich jak endometrioza, a stosowanie hormonów u kobiet z endometriozą mogą powodować bezpłodność.
Zwykle, hormony, że sygnał na początku cyklu miesiączkowego powoduje endometrium lub wewnętrznej wyściółki śluzowej macicy, rozwijanie w przygotowaniu do menstruacji i zamknąć przez wszystkie wewnętrzne elementy macicę, które mogą być zagrożone infekcją. Kiedy cykl się skończy, nadmiar śluzówki macicy jest zaczerwieniona z macicy; Jednakże, w niektórych przypadkach, endometrium zostaje wciśnięty przez rurki jajników i nawija w jajnikach, powodując endometriozy. Jeżeli ze hormony wprowadzane są do systemu endometrium może stać się aktywnym i rozpoczyna się zamykać jajowody, co będzie powodować bezpłodność i bóle brzucha. Stąd bardzo ważne jest, że lekarz prawidłowo zdiagnozować źródło bólu miednicy przed rozpoczęciem leczenia hormonalnego.

Warunki pęcherza

Warunki pęcherza może czasami powodować bóle brzucha i miednicy u kobiet. Blokada lub infekcja pęcherza może doprowadzić do gromadzenia się płynu w pęcherz, co spowoduje gwałtowny ból brzucha i w obrębie miednicy. Leczenie tych stanów może obejmować antybiotyki do leczenia zakażenia. Alternatywnie, kontrola dróg oddechowych może powodować znalezienie torbieli, który musi być usunięty, aby zwolnić blokadę i ból.

Mięśnie dna miednicy

W niektórych przypadkach może być tak, że mięśnie dna miednicy osłabiły powodu choroby lub aktywności. W tych przypadkach może być możliwe do leczenia bólu miednicy poprzez terapię fizyczną. Fizjoterapeuta może narazić osobę na pułku ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni miednicy i miejmy nadzieję, zmniejszyć lub wyeliminować ból.