adcov.com

Leczenie alergii nosa

Leczenie alergii nosa


Alergie nosa występuje, gdy oddech w coś, że organizm nie lubi. Jego naturalną reakcją jest walka ją, co powoduje objawy alergii, które widzimy. Objawy te mogą obejmować wiele kichanie i swędzenie i katar. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w leczeniu alergii nosa.

Filtry powietrza

Używaj filtrów powietrza HEPA w domu. Mają zdolność do pułapki 98% alergenów w powietrzu, które są przyczyną alergii nosa. Gdy alergeny zniknęły, nos wyczyści aż. Robią przenośnych filtrów HEPA, które można łatwo wziąć z pokoju do pokoju. One również większe modele, które można ustawić w centralnym miejscu w domu bez konieczności ruszać go.

Leki przeciwhistaminowe

Leki przeciwhistaminowe blokują histaminę, która powoduje reakcję alergiczną. Że zatrzyma wszystkich objawów związanych z alergiami nosa. Konieczne będzie, aby usunąć źródło alergenu, aby być całkowicie uwolniony od alergii nosa. Benedryl jest jednym z najpowszechniejszych środków antyhistaminowych osoba może wykonać. Upewnij się przestrzegać wszystkich instrukcji dawkowania na opakowaniu. Nie wolno jeździć po wykonaniu go, ponieważ może powodować senność.

Spray do nosa sterydów

Lekarz może przepisać sterydów spray do nosa. Sterydy będzie działać w celu zmniejszenia stanu zapalnego w jamie nosowej. Flonase, NASONEX i Rhinocort są najczęściej określone sterydów aerozole do nosa. Potrząśnij spray do nosa przed użyciem. Następnie pompować go aż zobaczysz mgły. Wydmuchać nos i jesteś gotowy do użycia aerozol do nosa. Umieścić dyszę w prawą dziurkę i przytrzymaj lewy zamknięte nozdrza. Pompowania natrysku i wdech w tym samym czasie. Teraz zrób to samo z lewą dziurkę. Powtórz tę procedurę raz dziennie, chyba że lekarz zaleci to zrobić dwa razy dziennie. Steroidowe aerozole do nosa nie są do stosowania na zasadzie długoterminowej.