adcov.com

Leczenia choroby wieńcowej serca

Choroba niedokrwienna serca, znane również jako choroba tętnicy wieńcowej, są na ogół spowodowane miażdżycą. Miażdżyca jest tworzenie się płytki nazębnej i materiałów tłuszczowych w tętnicach. W chorobie niedokrwiennej serca (CHD), statki, które przenoszą tlen i krew do serca są zwężone. W zależności od wagi i objawy choroby wieńcowej, leczenie może być różna. Wraz z lekarzem, możesz zdecydować, jakie leczenie jest najlepsze dla Ciebie i Twojego stanu.

Leki

Aby poprawić przepływ krwi i zapobiec progresji choroby, lekarz może przepisać leki. Istnieje wiele leków przepisanych na chorobę niedokrwienną serca. Możesz mieć więcej niż jedną receptę, ponieważ leki mają różne zastosowania.

Najczęstsze leki przepisane są aspiryna, beta-blokery, nitroglicerynę, leki obniżające poziom cholesterolu, inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę (ACE) oraz blokery kanału wapniowego. Aspiryna rozrzedza krew, zmniejsza ryzyko zakrzepu krwi. Beta-adrenolityki obniżają ciśnienie krwi poprzez rozluźnienie serce. Nitrogliceryna zmniejsza ból w klatce piersiowej przez otwarcie naczyń krwionośnych. Leki obniżające cholesterol, takie jak statyny, obniżyć poziom cholesterolu we krwi. ACE inhibitory niższe ciśnienie krwi. Blokery kanału wapniowego pomóc otworzyć się tętnic wieńcowych. Lekarz może także zalecić witaminy.

Zmiany w stylu życia

Dokonywania pewnych zmian w stylu życia, może zapobiec lub spowolnić chorobę wieńcową serca. Zaleca się ćwiczenia i aktywność rutyna. Twój lekarz może pomóc podjąć decyzję, jaki rodzaj aktywności jest dla aktualnej kondycji i zdrowia. Zgodnie z Mayo Clinic, palenia i palenie tytoniu jest główną przyczyną choroby wieńcowej. Lekarz zaleci zaprzestanie palenia tytoniu i używania tytoniu. Ponadto, zmiany w diecie pomogą z tą chorobą. Zdrowe odżywianie i zmniejszenie sodu spożycie pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Zabiegi chirurgiczne

Możesz wybrać, aby poddać się zabiegowi, jeśli inne metody leczenia nie są skuteczne. Cewnikowanie jest powszechną procedurą w którym cewnik jest wkręcona w tętnicy w nodze i serca. Innym częstym zabiegiem chirurgicznym jest angioplastyka. Podczas angioplastyki, balon na końcówkę cewnika jest zawyżona w tętnicy, a tym samym poszerzenie tętnicy. Podczas gdy tętnica jest poszerzony, chirurg często wstawić stent, który rury przewodowe, aby utrzymać otwarte tętnicy po usunięciu cewnika.

Niektóre procedury są bardziej intensywne promieniowanie i brachyterapia aortalno. W promieniowania brachyterapii tętnica jest wystawiony na działanie promieniowania, gdy otwarty podczas angioplastyki. W chirurgii przepływu omijającego, zablokowanych tętnicach są pomijane z zastosowaniem przeszczepu tętnicy innej części ciała.