adcov.com

Łatwe usunięcie wszy

Wszy są bardzo małe owady, które żywią się niewielką ilość krwi na ludzkiej skórze głowy. Wszy zarazić wszystkich ludzi, młodych i starych. To nie oznacza, że ​​osoba zabrudzeniu mają wszy; w rzeczywistości, wszy wolą czyste włosy, ponieważ mogą one lgną do niego lepiej. Istnieje wiele sposobów, aby usunąć wszy i kilka wskazówek, które sprawiają, że trochę łatwiej.

Wszy

Wszy mogą podróżować poprzez wspólne elementy, takie jak odzież, czapki, poduszki, ręczniki i szczotki do włosów z jednej osoby na drugą. Zakażone osoby będą miały swędzenie skóry głowy, ponieważ śliny wstrzykiwany w skórę głowy jako paszy wszy. Wszy zakażenia jest łatwo rozpoznawalny po skontrolować skórę głowy i zobaczyć, albo mały szary wszy lub jaja zwane nitów. Często zakażenia jest bardziej widoczne na włosy na karku i za uszami, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Białe gnidy są skazani na włosach i nie można myć je; mają być zniszczone, podniósł się jeden po drugim, lub czesane się z cienkimi ząbkami.

Usunięcie wszy

Najprostszym sposobem, aby zabić wszy jest spróbować szampon, który jest wykonany zabić wszy bez recepty, over-the-counter. Upewnij się, postępuj zgodnie ze wskazówkami w całości na butelce szamponu. Szukać składników aktywnych w szamponie do być pyretrynę lub permetryna, zgodnie z CDC. Po umyciu włosów szamponem, czesać włosy grzebieniem wykonane usunąć wszy i ich gnidy. Nosić czyste ubranie i umyć odzież i ręczniki. Wszyscy w domu powinny być traktowane tak, jakby mieć wszy, jak również tak, że nie reinfeko- siebie.

Umyj szczotki i grzebienie w bardzo gorącej wodzie. Umyć wszystkie ubrania, pościel i ręczniki używane w ciągu ostatnich 2 dni w gorącej wodzie. Umieścić rzeczy w suszarce na wysoką temperaturę do sucha. Wszelkie przedmioty, które nie mogą być wprowadzane do pralki, takie jak misie, powinna być oddzielona od dziecka i umieścić w szczelnym worku przez 3 dni.

Odkurzyć swoje kanapy i krzesła, które zostały ostatnio używane. Nie musisz spędzać dużo czasu na odkurzanie i sprzątanie domu, bo wszy nie może przetrwać poza włosa i skóry głowy na dłużej niż 2 dni, zgodnie z Mayo Clinic. Wszy nie może skakać, więc nie ma potrzeby, aby zasłony próżniowych lub czegokolwiek, co nie dotyka łóżka, krzesła i kanapy, gdzie spoczywa głowa.

Łatwy Start Przepisy wszy Removal

Jeśli over-the-counter wszy szampon nie działa, można spróbować jednego z tych środków domu.

Moczyć przez noc włosy w oliwie oleju. Oliwa z oliwek może udusić wszy i gnid i będą ześlizgiwać włosa następny dzień, jak to zrobić z następujących procedur. Rano przed umyć włosy, spłukać włosy w occie i pozostaw na włosach na 5 minut. Następnie spłukać i szampon włosy. Czesać włosy drobnym grzebieniem zęba lub specjalnego grzebienia wykonanego w celu usunięcia gnid. Oliwa z oliwek stanowi znakomitą odżywkę do włosów i włosy czują się bardziej miękkie, jak również. Majonez można stosować zamiast oliwy z oliwek, ale nie spać z nim na włosach, a nie szerzyć ją przez włosy na godzinę. Wykonaj te same czynności, aby usunąć majonez jak ty oliwę.

Sprawdź włosy co dwa dni do nitów. Możesz reshampoo lub leczenia włosy, jeśli to konieczne. Wszystkie gnidy powinny być już od dwóch tygodni; jeśli nie są, być może trzeba iść do lekarza o leki na receptę.