adcov.com

Laserowe usuwanie trądziku łojotokowego

Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą skóry, która może powodować trądziku. Kilka różnych typów obróbki laserowej może pomóc poprawić ten stan.

Znaczenie

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii, nie ma lekarstwa na oficjalnej łojotokowego zapalenia skóry, ale leczenie laserem może przestać ognisk i objawy.

Cechy

Laserowe leczenie polega na zastosowaniu światła i ciepła fale kierować zmian trądzikowych za pomocą zaawansowanej technologii i techniki wiązki lasera precyzyjnej. Czas trwania sesji i liczby sesji wymagane zależy od stanu skóry i rodzaj obróbki lasera.

Funkcja

Laserowe leczenie trądziku dla celów i albo kurczy się lub rozpuszcza nieprawidłowych komórek i bakterie skóry i gruczołów łojowych, a sprzyja regeneracji nowych, zdrowych komórek skóry, aby stworzyć skórę gładszą, jaśniejszą.

Rodzaje

Optymalny typ lasera zależy od indywidualnego stanu skóry, ale lasery podczerwieni i lasery impulsowe-barwnikowe są najczęściej stosowane na trądzik. Lasery podczerwone używane są do leczenia umiarkowanego do ciężkiego trądzika i są bardzo skuteczne do zmniejszania stanu zapalnego. Farba impulsowy laser wykorzystuje żółte światło, aby pozbyć zaczerwienienia skóry i obowiązuje do zaostrzenia skóry i wygładzanie nieregularne kontury.

Skutki uboczne i powikłania

Efekty uboczne i powikłania zależy od rodzaju leczenia, ale mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, zasinienie i łagodny dyskomfort leczonym obszarze. U pacjentów z ciemniejszą skórą istnieje ryzyko przebarwień (ciemne plamy na skórze) lub odbarwienia (białe plamy).