adcov.com

Łagodny Porażenie mózgowe Diagnostyka

Porażenie mózgowe jest stanem medycznym spowodowany uszkodzeniem mózgu, podczas gdy w łonie matki, podczas porodu lub bezpośrednio po narodzinach. Na ogół charakteryzują się utratę lub zmniejszenie koordynacji mięśniowej i ruchu części ciała. Według stronie porażenie mózgowe Źródło istnieje wiele przyczyn tego stanu neurologicznego. W rezultacie, każdy osób dotkniętych tą dolegliwością przedstawia odmianę objawów, od łagodnego do ciężkiego.

Objawy

Porażenie mózgowe Źródło twierdzi, że łagodne porażenie mózgowe charakteryzuje się lekkim uszkodzeniem mózgu z objawami, które mogą nie być od razu widoczne. Zazwyczaj ruch fizyczny jest nieznacznie wpływ, ale inteligencja nie jest. Wiele dzieci z lekkim porażeniem mózgowym nie są oficjalnie zdiagnozowano aż uwaga doprowadza do niewielkich niedoskonałości w ruchu fizycznego w miarę starzenia się i rozwijać. Typowe objawy to chodzenie na palcach lub trudności uchwycenia lub podnoszenia rzeczy z danej strony. Pacjent może być niezdolny do podnoszenia ciężkich przedmiotów, ale w stanie napisać. Inne objawy mogą obejmować powolny rozwój mowy; niezdarność; ucisk mięśni nóg; stale wygięte ramiona, nogi i palce; ból nóg; trudności w chodzeniu na płaskiej części stopy.

Diagnoza

Według artykułu dostarczonej przez Brookes Publishing na stronie Porażenie mózgowe sieci, diagnostyka odbywa się poprzez obserwację i umiejętności motorycznych nieprawidłowe postawy, pogorszenie części mózgu za pomocą MRI i innych badań i potwierdzenia, że ​​objawy pozostają w stagnacji. Niewłaściwa czasami występuje, ponieważ objawy podobne do tych z innych zaburzeń neurologicznych. Nauka historii pacjenta (takie jak wczesnym lub traumatycznych urodzenia) pomaga lekarzom dotrzeć do diagnozy. Artykuł sugeruje, że rozwój neurologiczny niemowlęcia być sprawdzone przez lekarza na cztery miesiące i raz na osiem miesięcy, kiedy większość dzieci mogą siedzieć samodzielnie. Rozwoju powinny być rejestrowane jako "normalne", "wątpliwe" lub "nienormalne", ale łagodne porażenie mózgowe mogą być trudne do zdiagnozowania.

Leczenie

Jeśli porażenie mózgowe jest wcześnie wykryta, zawodowych czy fizyczna terapia może być bardzo skuteczne. Toe chodzenia mogą być traktowane przez buty plastikowe, które się mięśnie stóp przyzwyczajeni do chodzenia prawidłowo. Chodaki trampki pomóc dzieciom, które nie mają tendencję do chodzenia po płaskiej części stóp, ponieważ dodają większej wagi i dać wsparcie kostki. Innych tymczasowych form leczenia, które mogą być stosowane są doustne leki (takie jak baklofen i Valium) i Botox do wypoczynku napiętych mięśni.

Ograniczenia

Wiele dzieci z lekkim porażeniem mózgowym mogą normalnie funkcjonować w wielu przypadkach i dostosować całkiem dobrze. Zgodnie z porażeniem mózgowym Źródło, to tylko w obliczu pewnych sytuacji, które wymagają koordynacji fizycznej, które zaczynają się czuć utrudnia ich niepełnosprawności. Taka sytuacja może wystąpić w klasie siłowni lub podczas uprawiania sportów, które wymagają bieg.

Perspektywy

Blog zdrowie, Nowy Zdrowa, sugeruje, że rodzice, którzy mają dzieci z lekkim porażeniem mózgowym ściśle współpracować z lekarzem na temat sposobów poprawy objawów zamiast skupiać się na szok samej diagnozy. Wczesne wykrywanie i diagnoza może mieć ogromny wpływ na przyszłość kogoś z łagodnym porażeniem mózgowym.