adcov.com

Łagodne ćwiczenia Vertigo

Łagodne ćwiczenia Vertigo


Naukowcy uważają, że łagodne napadowe pozycyjne zawroty głowy, lub BPPV, jest spowodowane przez małe kryształy węglanu wapnia uwięzionych w uchu wewnętrznym. BPPV wynikiem urazu głowy, uraz ucha i długich operacji, ale często jest to niemożliwe, aby określić dokładną przyczynę. BBPV pojawia się najczęściej u osób starszych niż u osób poniżej 50. objawów BPPV obejmować zawroty głowy, zawroty, nudności oraz utratę wagi. Nawet przewraca się w łóżku, może spowodować, że niektóre osoby cierpiące BPPV do zawrotów głowy. Seria ćwiczeń może pomóc przeciwdziałać skutkom.

Ćwiczenia Brandt-Daroff

Według dr Timothy C. Hain, Brandt-Daroff sprawuje złagodzić łagodne napadowe pozycyjne zawroty głowy 95 procent. Ćwiczenie rozpoczyna się pacjent siedzi wyprostowany na łóżku lub badania tabeli. Następnie pacjent kładzie się na boku, walcówka głowę tak, że ona patrzy w górę, a nie z boku. Po upływie około 30 sekund, lub po głowy zmniejsza, pacjent powinien wrócić do swojego pierwotnej pozycji siedzącej przez 30 sekund, po czym ponownie leżącej po przeciwnej stronie. Powinna powtórzyć ćwiczenia pięć razy. Dr Hain zaleca powtarzać to ćwiczenie trzy razy dziennie przez dwa tygodnie.

Epley Manewr

Epley manewr rozpoczyna pacjenta siedzi w pozycji wyprostowanej, ale usytuowane w taki sposób, że jego głowica zwisa końca złoża, gdy przewidzianych. Chociaż wciąż siedzi wyprostowany, pacjent powinien odwrócić głowę o 45 stopni w kierunku strony, gdzie głowy jest najgorsze. Powinien następnie przechylić do tyłu, aż on leży na plecach, uważając, aby nie zmienić kąt głowie jak on tak. Raz na plecach, pacjent powinien odwrócić głowę o 90 stopni w kierunku przeciwnym do kierunku, że jest obecnie stoi, a następnie umożliwić jego ciało, aby jego głowę, dopóki nie leży po jego stronie. Stamtąd, może powrócić do pozycji siedzącej. Powinien posiadać każdy z leżącej pozycji przez 30 sekund, a w pozycji siedzącej na minutę. Powinien wykonać manewr Epley trzy razy każdej nocy przed snem.

Semont Manewr

Semont manewr bardzo podobny manewr Epley, oprócz tego, że można wykonać etapy Epley manewru znacznie szybciej niż Semont manewru. Semont manewr jest często wykonywane przez lekarza lub w domu z pomocnika, ponieważ wymaga kogoś trzymać głowę pacjenta i pomóc ustabilizować go podczas gdy pacjent szybko przechodzi przez szereg stanowisk. Według eMedicine Medscape, w Semont manewru pozostaje najbardziej popularna w Europie. W Stanach Zjednoczonych, lekarze zastrzegają manewr tylko dla pacjentów, u których objawy zawroty głowy spowodowane są otoliths dołączonych do sklepienie. (Otolith jest mały kawałek kości, który siedzi wewnątrz ucha wewnętrznego i pomaga utrzymać równowagę.)