adcov.com

Łączenie Foods dla absorpcji żelaza

Łączenie Foods dla absorpcji żelaza


Żelazo jest niezbędnym minerałem w organizmie człowieka. Jego rolą jest pomoc syntezy krwinek. Niedobór żelaza może prowadzić do anemii, stan charakteryzujący się zmęczenie, zawroty głowy, duszność, drażliwość i utrata masy ciała. Ważne jest, aby jeść pokarmy bogate w zawartości żelaza; Jednak dla tych, których ciała mają trudności absorbowania żelaza, pewne kombinacje żywności należy unikać.

Rodzaje żelaza

Dwa rodzaje żelaza występują w produktach spożywczych. Żelazo jest łatwiej wchłaniane i wykorzystywane przez organizm. Ten typ żelaza znajduje się w żywności pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso, drób i ryby. Dla żelazo znajduje się w żywności, takich jak roślinność zielonych warzyw liściastych i suszonych owoców. Ten typ lub żelazo nie jest tak łatwo wchłania się do ciała. Ciało musi najpierw rozbić go absorpcji żelaza. Jeśli korpus ma wystarczających ilości kwasu solnego, może nie być w stanie prawidłowo wchłonąć żelaza. Leki zobojętniające leki, przetworzonej żywności, diety brakuje cynku i innych wrażliwości żywności może zaburzać wchłanianie żelaza. Natomiast wegetarianie może się wystarczające poziomy żelaza, konieczne jest aby zdawać sobie sprawę z produktów, które mogłyby przeszkadzać w absorpcji tego minerału.

Witamina C

Kwas Absorbic (zwany również witaminą C) może pomóc w absorpcji innych niż żelazo. Aby poprawić wchłanianie żelaza, dobrze jest jeść dużo witaminy C pokarmy bogate w tym samym posiłku, jako produkty bogate w żelazo. Połącz zielone warzywa, rośliny strączkowe i suszone morele (żywność wysokiej żelaza) z cytryny, brokuły, kantalupa, grejpfruta, pomarańczy, papai, truskawki lub pietruszki (witamina C pokarmów bogatych w żelazo), aby zapewnić odpowiednio przekształcone można przez organizm.

Kwas szczawiowy przekąski

Kwas szczawiowy może przeszkadzać w absorpcji żelaza. Jeżeli twój organizm ma problemy z absorbującą żelaza, dobrze jest unikać pokarmów, takich jak migdały, orzechy nerkowca, czekolada, rabarbar, jarmuż i szpinak, które mają wysoką zawartość kwasu szczawiowego.

Fityniany

Fityniany są anty-odżywczym występującym w niektórych pokarmach roślinnych. Natomiast fityniany może pomóc chronić organizm przed niektórymi chorobami zwyrodnieniowymi, dla tych, którzy cierpią z powodu niedoboru żelaza, może być mądry, aby unikać produktów bogatych w fityniany, takich jak soja, orzechy brazylijskie, migdały i kukurydzy. Aby zmniejszyć fityniany w tych produktach, można moczyć je w wodzie przez noc przed przygotowaniem lub jedzenia na następny dzień.

Inne pokarmy, które zakłócają absorpcji żelaza

Kawa, czarna herbata, cukier, otręby pszenne oraz żółtko wszystkie zostały uznane zakłócać wchłanianie żelaza. Jeśli cierpisz na niskim żelaza, dobrze jest też zachować te pokarmy z diety, czy nie połączyć je z pokarmów bogatych w żelazo, żeby nie zakłócać procesu absorpcji żelaza. Jest to także mądry, aby unikać produktów zawierających dodatek środków konserwujących, takich jak piwo, batony, lody i napoje bezalkoholowe jako dodatki znajdujące się w tych produktach stwierdzono również zakłócać wchłanianie żelaza.