adcov.com

Lactobacillus acidophilus i IBS

Lactobacillus acidophilus i IBS


IBS, i zespół nadwrażliwości jelita grubego, jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń układu pokarmowego, w amerykańskim IBS jest wynikiem nieprawidłowej skurczu mięśni w jelicie cienkim. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, między 10 a 20 procent ludzi w Stanach Zjednoczonych mają IBS. Niepotwierdzone dowody sugerują, że bakterie probiotyczne, takie jak Lactobacillus acidophilus, mogą być pomocne w łagodzeniu objawów IBS, choć nie było tylko ograniczone badania kliniczne.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, objawy IBS obejmują bóle brzucha lub skurcze, gazy, wzdęcia, śluz w stolcu i biegunka lub zaparcia. Niektórzy ludzie IBS z przewagą biegunki, podczas gdy inne z przeważającymi objawami zaparcia.

Probiotyki

Lactobacillus acidophilus są znane jako probiotyk lub "przyjaznymi" bakterii. Jest ona naturalnie w ludzkim jelicie cienkim i pochwy. Podczas badania kliniczne wykazują kilka zalet L. acidophilus do leczenia bakteryjnego zakażenia pochwy, tylko niewielka ilość badań zbadano jej rolę w łagodzeniu objawów IBS.

Badania

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, badania człowieka donoszą mieszane wyniki na temat skuteczności L. acidophilus w leczeniu IBS. Małe badanie biegunki u dzieci nie wykazały poprawę w L. acidophilus.

Flory jelitowej

Według Life Extension strony, naukowcy Princeton znaleźli korelację pomiędzy niedawnego zakażenia w jelitach i IBS. Są teorię, że brak flory trawiennych, takich jak mogą wystąpić przy leczeniu antybiotykami, może być odpowiedzialny za nagłym wystąpieniem objawów. W takich przypadkach leczenie L. acidophilus będzie przywrócenie zdrowej flory jelitowej, a może złagodzić objawy.

Ostrzeżenie

Zgodnie z Mayo Clinic, ludzie, którzy mają osłabiony układ odpornościowy lub uszkodzenie jelit powinny unikać L. acidophilus. Przerost bakterii, w tym uznane za probiotyczne, może być niebezpieczne dla tych ludzi.