adcov.com

L karnityna Informacje

L-karnityna jest on związany z licznymi korzyściami dla zdrowia w ostatnich latach. Korzyści te wahają się od wyników sportowych do wagi i utratę tłuszczu. Chociaż wydaje się obiecująca, więcej badań do zrobienia.

Funkcja

L-karnityna jest aminokwasem, który jest syntetyzowany w wątrobie z dwóch oddzielnych aminokwasów, lizyny i Methonine. Zdecydowana większość, 98 procent wszystkich karnityny znajduje się w tkance mięśni szkieletowych. Czółenka L-karnityny kwasów tłuszczowych o długim łańcuchu do mitochondriów, membranę do spalania w postaci energii.

Źródła

L-karnityna może zostać pobrane poprzez czerwone mięso, awokado i produktów mlecznych, takich jak mleko i ser. Formularze uzupełniające zawierają większe ilości L-karnityny. Te dodatki można kupić w postaci tabletek, kapsułek i proszku.

Produkcja energii

L-karnityna zwiększa energię poprzez spalanie trójglicerydów i oszczędzając zapasy glikogenu na twardszej wysiłku. Tłuszcz jest zwykle niewykorzystany i może stanowić doskonałe źródło paliwa podczas niskiej do umiarkowanej aktywności fizycznej lub działań. Bez L-karnityny, kwasów tłuszczowych miałyby kłopoty z uzyskaniem błony mitochondrialnej.

Badania

Badania był niejednoznaczny przy ustalaniu świadczeń uzupełniających L-karnityna jest. JP Krabbe, w 1996 roku, stwierdził, że miejski L-karnityna jest uselessas dodatkowo L-karnityna jest wydalany. MH Williams poinformował, że L-karnityna był bezużyteczny jako ergogentic suplementu. Jednak wiele uzupełniające użytkownicy zgłaszają korzystne efekty.

Zagrożeń dla Zdrowia

Suplementy L-karnityny są sprzedawane bez recepty. 3 g lub więcej, L-karnitynę może wymiotów, nudności i biegunkę. Bardziej poważne zagrożenie dla zdrowia, m.in. napadów w konsumentów z padaczki. Osłabienie mięśni mogą występować u pacjentów z mocznicą.

Rozważania

Przed rozpoczęciem suplementacji zawsze skontaktować się z lekarzem. Chociaż, twoje ciało nie używać L-karnityny spalanie tłuszczu, badania jest niejednoznaczny na jego skuteczność.