adcov.com

Kwalifikacje Oregon Health Plan

Kwalifikacje Oregon Health Plan


Zakład Usług i Oregon Human administruje Oregon Health Plan (OHP), która zapewnia ubezpieczenie zdrowotne do niskich dochodach Oregonians. Plan powstał w 1989 roku, kiedy ustawodawca Oregon uchwalił ustawę rozciągającą ubezpieczenia Medicaid do Oregonians którzy żyli poniżej poziomu ubóstwa federalnego, a te odrzucone przez ubezpieczycieli do wcześniej istniejących warunków. Ale według Jonathana Oberlandera, profesora nadzwyczajnego w działach medycyny społecznej i polityki zdrowotnej i administracji Uniwersytetu Północnej Karoliny - Chapel Hill, nieścisłości polityczne spowodowane OHP rozwikłać. Teraz, który jest objęty - a kto nie - jest o wiele bardziej skomplikowana.

Program OHP Plus

Niewidomi, niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i osoby starsze Oregonians zakwalifikować się do programu OHP Plus. Tak samo osoby poniżej 19 roku życia lub tych, którzy otrzymują pomoc dla potrzebujących rodzin tymczasowe korzyści.

OHP Program standardowy

OHP Program Standardowy jest zaprojektowany, aby zapewnić tanią lub darmową zasięg do niskich dochodach Oregonians, od 19 do 64 lat, którzy nie kwalifikują się do regularnego Medicaid. W kwietniu 2010 roku, liczba ta wynosiła 1,526 dolarów miesięcznie za trzyosobowej rodziny. Ale Oregon brakuje wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie wszystkich, którzy kwalifikują. Oregon zwiększa rejestracji przez miesięcznik loterii, dodając kilka tysięcy wykwalifikowanych kandydatów na raz.

Zdrowe Program dla dzieci

Jest to łatwiejsze dla dzieci niż dla dorosłych, aby uzyskać ubezpieczenie zdrowotne w ramach OHP. Kwalifikowanie dzieci opiera się na wiek, miejsce zamieszkania i dochodów. Dzieci muszą być pod 19, być legalnym rezydentem Oregonu, byli bez ubezpieczenia na dwa miesiące, a kwalifikują się jako niskie dochody. W kwietniu 2010 roku, aby zakwalifikować się do bezpłatnego ubezpieczenia w ramach OHP, czteroosobowa rodzina nie mógł zrobić więcej niż 44.000 dolarów.