adcov.com

Ksylitol Zagrożeń dla Zdrowia

Ksylitol jest stosowany jako substytut cukru na więcej niż 100 lat. Chociaż może przedstawić kilka bardzo drobne problemy zdrowotne, to oferuje szereg korzyści, jak również.

Niewielkie skutki uboczne

Pod koniec 20 wieku, badania przeprowadzone w Finlandii wykazały, że ksylitol jest dobrze tolerowana przez organizm człowieka, a nawet po spożyciu w ilościach od 22 łyżeczki dziennie. Jedyny zarzut wymieniony wśród uczestników badania był tymczasowy środek przeczyszczający efekt i więcej gazu niż zwykle.

Profilaktyka jamy

To samo badanie wykazało, że ludzie, którzy regularnie spożywających ksylitol zmniejszają ryzyko wystąpienia próchnicy zębów nawet o 85 procent, ponieważ niszczy kwas, który żyje w jamie ustnej i powoduje próchnicy.

Niestrawność

Osoby, które cierpią z powodu zgagi i niestrawności również zauważył poprawę po dokonaniu ksylitol część ich diety.

Ksylitol w jelitach

Wcześniej nie było obawy, że zabijanie bakterii nieruchomości ksylitol może również zniszczyć dobre bakterie w jelitach. Jednakże, ksylitol już naturalnie występuje w organizmie i nie ma znanych negatywny wpływ na jelita.

Psy i ksylitol

Mimo, ksylitol okazał się być korzystne dla ludzi, to jest szkodliwe i czasami śmiertelna dla psów. Mały pies może umrzeć z zaledwie dwóch kawałków gumy z ksylitolem.