adcov.com

Kryteria dla Medicaid Kwalifikowalność w Michigan

Kryteria dla Medicaid Kwalifikowalność w Michigan


Zarówno Michigan i federalny fundusz rządowy Medicaid zaoferować obywateli o niskich dochodach jakości ubezpieczenia zdrowotnego. US News & World Report rankingu Michiganâ € ™ s Medicaid the10th najlepszy w kraju. Uprawnienie do Medicaid oparta jest na, czy dana osoba wpada do wykwalifikowanego ludności i spełnia wytyczne o niskich dochodach na podstawie federalnych poziomu ubóstwa.

Dzieci

Dwa Medicaid dostępne dla dzieci w Michigan programy są zdrowe dla dzieci i program dla osób poniżej 21. Zdrowe dzieci jest dla tych 19 lat i młodszych. Aktywa nie są liczone do tego programu, ale jest limit dochodu. Ci, którzy nie spełniają limity dochodów lub ich ponad 19, ale poniżej 21 lat wciąż mogą kwalifikować się do Medicaid w ramach programu pod-21. Osoby z wyższymi dochodami mogą zapłacić odliczeniu.

Kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży mogą kwalifikować się do Medicaid w ramach dwóch programów: Zdrowe dzieci dla kobiet w ciąży i Grupa 2 kobiet w ciąży. Zdrowe dzieci dla kobiet w ciąży ma bardziej ścisłe wytyczne kwalifikowalności dochodowego. Jeśli dochód kobiety jest zbyt wysoka dla zdrowych dzieci dla kobiet w ciąży, ona może zakwalifikować się do grupy 2 kobiety w ciąży. Są one zakwalifikowane do pokrycia w czasie ciąży i przez dwa miesiące po tym, czy ciąża była następnie przez kadencji, czy też nie.

Dorośli

Istnieje pięć populacji dorosłych (oprócz tych wymienionych gdzie indziej), które kwalifikują się do Medicaid w Michigan: opiekunów, osób starszych, niewidomych, niepełnosprawnych i dorosłych niepełnosprawnych dzieci. Dozorcy (ci, którzy dbają o dziecko pozostające na utrzymaniu), starszych, niewidomych i niepełnosprawnych podlegają dochodów i dopuszczalności aktywów wytycznych.

Rodziny

Osoby, które spełniają wymagania dochodowe i majątkowe są przygotowani do odbioru Medicaid dla wszystkich członków w ramach programu rodzin o niskich dochodach. Usługa o nazwie Special N Pomoc dostępna jest również do rodzin, które cana € ™ t zakwalifikować się do rodzin o niskich dochodach, ze względu na alimenty, do czterech miesięcy.

Wytyczne dochodowy

Michigan Departament Zdrowia zachęca do Wspólnoty każdego, kto myśli, że może on zostać zakwalifikowany do zastosowania, ponieważ sytuacja everyoneâ € ™ s jest inna. Michiganâ € ™ s Medicaid Program jest elastyczny, posiadające wiele różnych opcji do różnych poziomów dochodu.

Kaiser Family Foundation informuje, że dochody kwalifikują womenâ ciąży € ™ s opiera się na 185 procent wytycznych federalnych ubóstwa, podczas gdy osoby starsze, niewidomych i niepełnosprawnych w oparciu o 100 procent wytycznych federalnych ubóstwa. Dzieci poniżej 1 roku życia, w oparciu o 185 procent, a te do 19 opierają się na 150 procent. Dozorcy w oparciu o 64 procent.