adcov.com

Kroki, aby obniżyć poziom cholesterolu

Wiele osób cierpi z powodu wysokiego poziomu cholesterolu. Dla zdrowych osób dorosłych, LDL (zły) poziom cholesterolu powinien wynosić od 100 do 128 mg / dl. HDL (dobry) poziom cholesterolu powinien wynosić od 40 do 50 mg / dl dla mężczyzn i od 50 do 60 mg / dl dla kobiet. Wysoki poziom cholesterolu LDL może prowadzić do otyłości, choroby serca, zawał serca, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu i raka. Lekarz może wykonać badanie krwi w celu określenia poziomu cholesterolu. Jednakże istnieją zapobiegawcze kroki ludzie mogą podjąć, aby zmniejszyć poziom cholesterolu i utrzymywać zdrowy styl życia.

Trans spadek Spożycie tłuszczów i tłuszczów nasyconych

Tłuszcze nasycone i tłuszcze trans są głównymi winowajcami, jeśli chodzi o wysoki poziom cholesterolu. Najlepszym sposobem, aby obniżyć poziom cholesterolu jest zmniejszenie dziennego spożycia tych tłuszczów. Ludzie powinni jeść tylko siedem procent swoich kalorii z tłuszczów nasyconych. Nasycone i tłuszcze trans są w następujących środkach spożywczych: masło / margaryna, skracanie, w opakowaniu żywności (takie jak ciasta i mieszanek cukierniczych), fast food, wypieki (ciasta i ciasteczka) i mrożonki.

Jedz więcej błonnika rozpuszczalnego

Osoby z wysokim poziomem cholesterolu nie jedzą wystarczająco dużo rozpuszczalnego błonnika. Płatki owsiane, fasola, pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa są doskonałym źródłem błonnika. Błonnik pomaga zmniejszenie cholesterolu LDL i rozbija komórki tłuszczowe. Włókna sprawia również, że czuliśmy się pełne, który pomaga hamować apetyt i nie będzie powodować, że ludzie do przejadania się w ciągu dnia.

Zwiększenie aktywności fizycznej i schudnąć

Najlepszym sposobem walki z wysoki poziom cholesterolu jest zwiększenie aktywności fizycznej, która pomaga w utracie wagi. Ćwiczenia aerobowe i działania, takie jak pływanie, spacery, bieganie i jazda na rowerze pomóc zwiększyć poziom HDL (dobry) przy jednoczesnym obniżeniu cholesterolu LDL (złego) poziom cholesterolu. Jeżeli osoba jest otyła i nie skorzystał lub prowadzi siedzący tryb życia, powinien skonsultować się z lekarzem lub trenerem fitness kwalifikowanego zanim zacznie program ćwiczeń.

Unikaj palenia

Palenie jest znany podnieść poziom LDL i poziomów spadek HDL. Palenia również powoduje, że trudno jest utrzymać aktywność fizyczną regularnie ze względu na sposób wpływa do płuc. Palenie stawia także ludzi na większe ryzyko innych schorzeń, takich jak choroby serca, udar mózgu i raka. Jeśli zostały palenia przez długi czas i trudno rzucić, skonsultować się z lekarzem lub dołączyć do programu rzucania palenia o pomoc.

Leki

W zależności od ich poziomu cholesterolu we krwi u niektórych pacjentów mogą podjąć cholesterolu leków. Wraz z wiekiem, jest to dla nich trudne do obniżenia poziomu cholesterolu z diety i ćwiczeń. Dla osób, które są otyłe lub cierpią z powodu innych schorzeń, cholesterolu lek może być ich jedyną opcją. Pacjenci powinni skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, aby ustalić, co cholesterolu leki najlepsze dla ich potrzeb medycznych.