adcov.com

Kręgowego objawy i ból mięśni

Objawy kręgowego rozwija się powoli w czasie i może przyjść i odejść. Niektóre działania i pozycje mogą spowodować wzrost kręgosłupa objawy zwężenie, a także bóle mięśni.

Identyfikacja

W trakcie procesu starzenia się, kręgosłup może degeneracji. Może to prowadzić do kręgowego, co oznacza, że ​​nerwy w kręgosłupie są kompresowane. To może powodować ból w nogach, pleców, szyi i ramion. Około 400 tysięcy Amerykanów cierpi z powodu bólu pleców w wyniku zwężenie kanału kręgowego.

Objawy

Objawy kręgowego mogą rozwijać się powoli w ciągu wielu lat. Przeciętny pacjent rozwija ten stan po ukończeniu 50. Najczęstszymi objawami są ból nóg (rwa kulszowa), bóle nóg podczas chodzenia, i mrowienie lub osłabienie w dolnej części pleców, który promieniuje w dół do pośladków i nóg. Zwężenie szyjki macicy może powodować ból i słabość w promieniować do szyi i ramion.

Diagnoza

Szyjnego i lędźwiowego zwężenie kanału kręgowego jest najczęściej diagnozowana z MRI lub CT z myleogram (przy użyciu barwnika x-ray). Oprócz tych badań, badanie fizykalne ujawni żadnych deficytów lub osłabienie mięśni, który jest obecny.

Leczenie

Zwężenie kanału kręgowego może być zwykle udało bez interwencji chirurgicznej. Trzy najbardziej popularne formy leczenia nieoperacyjnego są ćwiczenia, zewnątrzoponowego zastrzyki, i modyfikacja działań i poziomu aktywności. Leki przeciwzapalne mogą również być pomocne w zmniejszaniu bólu i zapalenia związanego z zwężenie kanału kręgowego.

Rozważania

Gdy pacjent nie może już chodzić i dbać o siebie, lekarz może zalecić operację na zwężenie kanału kręgowego. Są to zazwyczaj osoby w podeszłym wieku, a operacja jest wykonywana w celu zwiększenia tolerancji aktywności pacjenta. Pozwoli to pacjentowi wykonywać normalne czynności życia codziennego z mniejszym bólem.