adcov.com

Koszty i korzyści z radiografii komputerowej

Koszty i korzyści z radiografii komputerowej


Radiografia komputerowa (CR), systemy wykorzystują urządzenia podobne do konwencjonalnego radiografii tym wyjątkiem, że w miejsce filmu rentgenowskiego obrazu płytek jest wykorzystywane do tworzenia obrazu cyfrowego, które jest następnie przenoszone do komputera. Chociaż koszty początkowe zastosowanie przy modernizacji konwencjonalny system rentgenowski do systemu Radiografia komputerowa, w dłuższej perspektywie Radiografia komputerowa jest wystarczająco dużo korzyści w celu uzupełnienia kosztów początkowych.

Chemikalia

Filmy rentgenowskie nie są brane do ciemni lub automatycznym procesorem filmowej, które zostaną opracowane w zbiornikach chemicznych. Z Radiografia komputerowa, obrazowanie uruchomić płytę za pomocą specjalnego skanera laserowego do odczytu obrazu i przeniesione cyfrowo do komputera, aby pojawić się na ekranie. Obraz cyfrowy może być oglądany i być contrast- lub kolor wzmocnione dla lepszej widoczności.

Korzystanie Radiografia komputerowa eliminuje chemiczne stosowane w rozwoju filmowego, oszczędzając na codzienne koszty chemicznych. Jak te chemikalia są również uważane za odpady niebezpieczne, Radiografia komputerowa ma wyraźne korzyści dla środowiska w porównaniu z konwencjonalnymi radiografii filmowej.

Instalacja

Z komputera Radiography istniejące aparaty rentgenowskie są nadal używane, tylko na zmianę urządzenia nagrywającego. To eliminuje koszty tworzenia zupełnie nowy system.

Filmy

Choć płyty obrazowej Computed radiografii są droższe niż konwencjonalne rentgenowskich, mogą być ponownie wykorzystane, oszczędzając na kosztach folii w czasie. Obliczone radiografii płyty obrazowej może być ponownie używany między 15000 do 40000 razy, w przeciwieństwie do zdjęć rentgenowskich, które mogą być użyte tylko jeden raz.

Miejsce

Obliczona Radiography eliminuje stosowanie ciemni sumie, jak również w fizycznej przestrzeni potrzebnej do zapisywania obrazów. Potrzebna jest jednak Cyfrowa przestrzeń do przechowywania zdjęć, jak i zdjęcia są dość duże, dodatkowe koszty dla miejsca na dysku należy dodać do budżetu placówki.

Odbija

Konwencjonalny radiografii jest procedura obsługi: radiologist ustawia ekspozycję w zależności od wielkości pacjenta. To czasami powoduje to prześwietlone lub ekspozycji (zbyt ciemny lub zbyt jasny obraz). Radiolog musi zatem odzyskać obraz, w wyniku dodatkowego promieniowania dla pacjenta. Z radiografii komputerowej, drobne błędy ekspozycji można skorygować cyfrowo, oszczędzając czas i niebezpieczeństwo nadmiernej ekspozycji na promieniowanie dla pacjenta. W konwencjonalnych realizacje kursu radiografii będzie korzystać więcej filmu, który nie jest w przypadku radiografii komputerowej, a płyta obraz jest ponownie użyć.

Czas

W czasie przetwarzania filmu zostanie wyeliminowany, Radiografia komputerowa ma korzyści ekonomiczne w porównaniu do konwencjonalnego radiografii, że większa ilość pacjentów mogą być skanowane na dobę. Lekarze mają teraz natychmiastowy dostęp na obraz cyfrowy i można go zobaczyć za pośrednictwem sieci na ekranach swoich komputerów.

Dystrybucja

Konwencjonalne płyty rentgenowskie musiały być fizycznie transportowane jeśli druga opinia była potrzebna. Lekarz może teraz po prostu wysłać obraz cyfrowy do specjalisty za pomocą cyfrowego połączenia sieciowego. To eliminuje koszty transportu.

Średni

Radiografia komputerowa umożliwia pracownikom służby zdrowia do reprodukcji obrazów na nośnikach innych niż film. Obrazy cyfrowe mogą być dokumentowane na płytach CD, wydrukowane na wysokiej jakości papierze lub po prostu obejrzeć na monitorze komputera. To wszystko są tańsze niż tradycyjnych kliszy rentgenowskiej.