adcov.com

Korzyści zdrowotne wynikające z melisa

Zwyczaje melisy wykraczają daleko poza jego przyjemny zapach dla kojący herbat i aromaterapii. Korzyści zdrowotne przypisane do tego członka rodziny mięty są powszechne. Wszystkie rośliny - jej kwiaty, łodygi i liście - mogą być wykorzystywane do celów leczniczych. Jego rola w zabiegach medycznych sięgają aż do czasów renesansu rzymski Pliniusz Starszy mężczyzna (AD 23-79), zgodnie z Drugs.com (patrz źródła).

Zwolnienie z wrzody

Melisa pomaga leczyć i ból z ran spowodowanych przeziębieniem lub opryszczki. Strona NutraSanus (patrz źródła) zaleca moczenie jej liście we wrzącej wodzie przez około 15 minut, a następnie zanurzenie waciki do zimnej wody i stosując je do rany.

Leczenie doustne

Strona internetowa Globalny ziołowe systemy (patrz źródła) zaleca płukania z melisy, jeśli masz ból gardła lub swishing go w ustach, aby złagodzić toothaches. Jest również korzystne, jako zwykły płyn do płukania ust, ponieważ zioło może zabić bakterie.

Lek przeciwbólowy

Według VitaminStuff.com (patrz źródła), melisa zawiera lek przeciwbólowy o nazwie eugenol. To sprawia, że ​​dobrym uzupełnieniem do podjęcia na bóle głowy, podrażnienia lub skurcze mięśni.

Zwiotczający

NutraSanus wskazuje, że właściwości uspokajające w melisy może ukoić nerwy tych, którzy cierpią z powodu lęku. W wyższych dawkach, urządzenie może również złagodzić łagodne bezsenność i overexcitement spowodowanych demencji. Jednak, melisa nie należy stosować z innymi środkami uspokajającymi, ponieważ łączny efekt może być zbyt silny.

Pomoc miesiączkowy

HerbWisdom.com (patrz źródła) zaleca picie herbaty melisy, aby uspokoić dolegliwości związane z menstruacją, takich jak skurcze i zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Poprawa koncentracji

Według HerbWisdom.com, badanie przez Northumbria University w Anglii odkryli, że studenci, którzy spożywali melisy na dłuższy okres czasu, wykazały znaczną poprawę ich wyników testów, a ich zwiększona wydajność trwała tak długo, jak sześć godzin po spożyciu roślin.

Pokarmowego Pomoc

Globalne Zaopatrzenie ziołowe liczne korzyści atrybuty melisy dotyczące układu pokarmowego. To może złagodzić ból brzucha, wzdęcia, wzdęcia, nudności, wymioty i bóle związane z zapaleniem jelita grubego.