adcov.com

Korzyści zdrowotne wynikające z cynamonem

Cynamon był używany jako przyprawa do wielu potraw i napojów na przestrzeni wieków. Naukowcy badający korzyści zdrowotne wynikające z cynamonem odkryli, że pomaga organizmowi zwalczyć chorobę. Cynamon oferuje korzyści odżywcze i zapobiegawcze korzyści zdrowotne. Potrzebna jest tylko niewielka ilość cynamonu dziennie, aby czerpać korzyści zdrowotne tego cudownego przyprawy.

Redukcja komórek nowotworowych

Amerykański Departament Rolnictwa przeprowadziła badanie, które wykazało, mała ilość dziennej cynamonem śniadania zmniejsza liczbę komórek nowotworowych u chorych na białaczkę i chłoniaka. Cynamon nie leczy tych nowotworów, ale to nie pomaga kontrolować ich proliferację.

Cukrzyca

Journal of American College of Nutrition zrobił badania na cukrzycę i otyłych ochotników. Uczestnicy otrzymali płynny ekstrakt cynamonu dziennie przez 12 tygodni. Ekstrakt cynamonu zmniejsza czynniki ryzyka cukrzycy i poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Take 1 łyżeczka. z płynnego ekstraktu cynamonu dziennie do świadczeń zdrowotnych w zakresie profilaktyki cukrzycy i poprawy zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Aktywność mózgu

Żucie gumy cynamonem kij może zwiększyć zdolność do wykonywania zadań i poprawę pamięci krótkotrwałej. Badanie na jezuickim Uniwersytecie Wheeling, że ludzie, którzy żuć gumę cynamon podczas pracy na konkretnych zadań wzrosła aktywność mózgu i lepsze funkcjonowanie poznawcze. Żuć gumy cynamon podczas pracy, aby poprawić swoją zdolność do spełnienia celów pracy i wykonania zadań.

Światłowód

Cynamon mielony zawiera 16 procent USDA zalecanego spożycia dziennego włókna. Wystarczy dodać łyżkę mielonego cynamonu na miskę płatków owsianych lub mieszać w filiżance kawy, aby zwiększyć dzienne spożycie błonnika.

Żelazo

Twój organizm potrzebuje żelaza do budowy czerwonych krwinek oraz do prawidłowego funkcjonowania. Łyżka mielonego cynamonu oferuje 4 procent USDA zalecanego spożycia dziennego żelaza.

Wapń

Wapń sprzyja gęstość kości. Łyżka mielonego cynamonu ma 8 procent USDA zalecanego spożycia dziennego wapnia.