adcov.com

Korzyści z Pulsatilla

Pulsatilla, znany również jako Sasanka, to roślina wieloletnia z rodziny anemon. Od stuleci zioło jest stosowany w leczeniu praktyki jako środki uspokajające, środki przeciwbakteryjne, rozkurczowe i przeciwzapalne. Nawet dzisiaj, to jest korzystne dla kobiet, zioło szczególnie tych, którzy cierpią z powodu PMS, infekcje drożdży i bolesne lub nieregularne miesiączki. Jednak ma innych cennych zastosowań, jak również.

Opis

Pulsatilla (pateny Anemone) nazywany jest również Anemone Pulsatilla, kwiat wiatru, Twin kwiat, Sasanka, Dzikie Crocus i Prairie dymu. Jest to pochodzący z Europy z kilku gatunków również w Ameryce Północnej. Pulsatilla rośnie w otwartych pól, pastwisk i łąk. Posiada dwa owłosione łodygi na szczycie której pojawia się niebieski, fioletowy lub biały kwiat od marca do czerwca. Pierzaste zamknięty owoce pojawia się wkrótce po.

Historia

Według legendy, sasanka lub zawilec kwiaty mówi się pochodzić z krwi Adonisa. Roślin był używany przez Rzymian jako reduktor gorączka. Francuzi nazwali ją Sasanka ponieważ kwitło wokół Wielkanocy. Indianie Sioux nazwał go Twin kwiat z powodu jego podwójnej łodygi. Wczesne Indianie używane płatki kwiatów, aby zatrzymać krwawienie z nosa. Liście również, kruszone na pastę i naniesiono na bóle stawów.

Korzyści dla zdrowia kobiet

Ze względu na swoje właściwości przeciwskurczowe, Pulsatilla jest często używane w celu ułatwienia bóle miesiączkowe. Jest to także korzystne w łagodzeniu bólu i zapalenia, zakażenia drożdżowe i bóle głowy związane z PMS. Pulsatilla reguluje również menstruacji, co jest pomocne przy nieregularnych okresach.

Inne korzyści

Pulsatilla został sklasyfikowany jako alternatywnych, lub substancji, która zmienia przebieg choroby. Jest ono stosowane jako środek wykrztuśny w zapalenie oskrzeli, kokluszu i innych dolegliwości dróg oddechowych z udziałem nadmiernej flegmy. Pomaga z objawami astmy i zmniejsza gorączkę. Osoby z bólów głowy, skurcze mięśni, niepokój, zapalenie stawów, reumatyzm, bóle ucha i napięcia nerwowego mogą korzystać z Pulsatilla.

Wykorzystanie i ostrzeżenia

Pulsatilla suszone zioła są wykorzystywane do herbaty. Umieść 1/2 do 1 łyżeczka suszonego Pulsatilla do filiżanki wrzącej wody i niech strome, przez 15 minut. Pij herbatę trzy razy dziennie lub w razie potrzeby. Jeśli preferowane, można również w formie nalewki Pulsatilla --- 1 do 2 ml trzy razy dziennie. Nie należy używać świeżego Pulsatilla, tylko suszone. Ponadto, należy skonsultować się z lekarzem lub opiekuna przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia ziołowe, ponieważ nie może być efekty uboczne. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować Pulsatilla.