adcov.com

Korzyści z jedzenia owoców i warzyw

Korzyści z jedzenia owoców i warzyw


Warzywa i owoce dostarczają korzyści dla zdrowia z powodu ilości witamin, składników odżywczych i błonnika w nich. Owoce i warzywa dodać do zdrowej diety bez dodawania środków chemicznych ani dodatków, które przetworzonej żywności mogą wykonywać. Departament Rolnictwa USA zaleca jeść pięć porcji owoców i warzyw dziennie, aby uzyskać korzyści z regularnego jedzenia zdrowej diety.

Zapobiegania

Departament Rolnictwa USA twierdzi, że jedzenie owoców i warzyw pomaga walczyć udarów, chorób układu krążenia i cukrzycy typu 2. Ze względu na potasu w owocach i warzywach, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Włókno w owocach i warzywach pomaga walki organizmu przed chorobą wieńcową serca.

Zdrowa Waga

Jedzenie owoców i warzyw pomaga utrzymać zdrową wagę. Owoce i warzywa zawierają mniej kalorii naturalnie niż innych pokarmów, zgodnie z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Ilość błonnika i wody w owocach i warzywach również sprawia, że ​​czujesz się już tak pełne, że nie będziesz czuć, że trzeba jeść więcej żywności niż powinien.

Trawienie

Owoce i warzywa pomagają pomoc w trawieniu, stwierdza, Harvard School of Public Health. Niestrawny błonnik z owoców i warzyw pomaga chłonąć wodę promowanie regularne wypróżnienia. Pomaga to w przewodzie pokarmowym przejść przez korpus żywności w szybszym tempie.

Zdrowie psychiczne

Ponieważ owoce i warzywa dodać do zrównoważonej i zdrowej diety, jedząc je regularnie pomoże ustabilizować nastrój. Witaminy w owocach i warzywach pomaga zwalczyć depresję, zgodnie z Fundacji Zdrowia Psychicznego. Witaminy z grupy B i kwas foliowy znajduje się w warzywach liściastych i banany pomagają regulować problemy nastroju. Jedzenie owoców i warzyw może również przyczynić się do poprawy pamięci i zmniejszyć stres.

Ciąża

Departament Rolnictwa USA twierdzi, że jedzenie owoców i warzyw w okresie ciąży pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów rozwojowych u dziecka. Kwas foliowy z owoców i warzyw pomaga formularz krwinek czerwonych, co zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej, rozszczep kręgosłupa i bezmózgowie podczas rozwoju płodowego